Ocena kierowcy - Renault Twingo I

nikon, 17 lat temu
Rok produkcji 1993
Renault Twingo I 1.2 55KM 40kW 1993-1996 - Oceń swoje auto
Jak sięzacznie sypać to skarbonka bez dna.
Silnik dbrze pracuje alczkolwiek drażni charakterystyczny dźwię dla wszystkich Renault z końca lat ´80 i lat ´90 podobny do odkurzacza (to samo ma R5, R19, R21, Megane czy Clio...) Jak jedzie się w 3 / 4 osoby to czasem brakuje mocy, trzeba silnik wysoko kręcić.
Biegi wchodzą dość twardo - typowe dla Renault, choć na plus zasługująkrótkie skoki lewarka zmiany biegów ... jednakże przyjemniej zmienai się biegi w Seicento 1.1 MPi
Bardzo wygodny ale jeśli chcesz pojeździć agresywnie to muszisz zainwestować sporo kasy w tuning!!! Moim zdaniem charakterystyka zawieszenia Twingo to kaczka, pewna w prowadzeniu, mękka i wygodna nawet do szybkiej jazdy ale tylko po prostych, przed zakrętem trzeba shamować prędkość bo każde szybsze wejście w zakręt owocyje uczuciem, że koła skręcają bardzo precyzyjnie ale cała buda jakby z opóźnieniem reaguje i w dodatku z dużym przechyłem. Auto dla ludzi którzy lubią wygodę i spokojną jazdę.
Za dobra, zero prywatności w aucie, wszystcy widzą Cię przez ogromną boczną szybę drzwi jak we Fiacie Multipla :)
Bardzo sprytnie pomyślane autko, wiozłem nim nawet dywan o dł. 2,3 m a w aucie były 3 osoby, oczywiście nic nie wystawało po za auto, żadnych otwartych okien czy nie domniętej klapy bagażnika!!! :P Fajny patent jak to przesówana i dzielona tylna kanapa.
Wystarczająco. Zimą nagrzewa się po ok. 2 / 3 km.
Mam 193 cm wzrostu i byłem w szoku jak pierwszy raz wsiadłem do tego auta!!! Miejsca tyle, że można w nim tańczyć :) Chciałem kupić Astrę I ale odpuściłem sobie bo było mniej miejsca na nogi ... również w tyle.
W wersjach sprzed face liftingu (poniżej 2001 roku) bez rewelacji, silnik wyje na wysokich obrotach, słychać pracę zawieszenia, na szczęście plastiki nie trzeszczą.
Jest bardzo dobrze, w mieście do 7,1 l a w trasie 5 l / 5,5l Bardzo nie dokładny wskaźniek poziomu paliwa - wynika to z nietypowej konstrukcji zbiornika paliwa ale jak się pozna jego "sposób" działania to cujesz się pewniej :)
Jedno z najlepszych i największych (najpraktyczniejszych) auta w kategorii aut tanich i niezawodnych.
Bez rewelacji ale tragedii nie ma :) psują się pierdułki, elektryka, plastiki, gumki. W tym modelu bardzo wrażliwe są simensblocki (tuleje wachaczy przednich) - często się wybijają. Wiecznie uchylająca się klapka wlewu paliwa.
Bardzo szybko dobiera siękorozja do progów, koszt naprawy w dobrym warsztacie blach.-lakierniczym to przynajmniej 700 zł w zależności od stopnia skorodowania i ilości elementów do lakierowania :( Beznadziejne hamulce!!! We wszystkich twingo pada wspomaganie hamulców (serwo) - nie pada całkowicie ale gubi swoją moc więc pedał hamulca jest bardzo twardy i często trzeba używaż końskiej siły by zablokować koła. Nowe serwo kosztuje ponad 900zł + robocizna i jest dostępne tylko w ASO :(

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.2 55KM 40kW [l/100km]

5,7