Ocena kierowcy - Rover 200 III

Silnik 2.0 SDi 105KM 77kW
Rok produkcji 1998
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Rover 200 III 2.0 SDi 105KM 77kW 1995-2000 - Oceń swoje auto
Silnik to najmocniejszy punkt tego autka, Mimo sporego przebiegu klekota aż miło posłuchać. Autko mam już 6 lat sprowadzone z niemieć przejechałem nim ponad 100 000 i nigdy mnie nie zawiodło zawsze o własnych siłach do domu. 105 KM połączeniu z bardzo elastyczną skrzynia daje naprawdę frajdę z jazdy,a zwłaszcza gdy trzeba wyprzedzić jakiegoś marudera, przy ruszaniu nie trzeba nawet dodawac gazu a autko i tak płynnie ruszy.
pracuje bez zarzutu, elastyczna nie trzeba wachlować co chwile nawet w mieście autko rozpędza się nawet poniżej 1000 obr/min na 3-biegu. jedyny mankament to lubi sie wyrobić krzyżak przy skrzyni biegów wtedy jest spory luz na lewarku. Można naprawić samemu.
Precyzyjny dobrze trzyma się drogi. Zima troch nadsterowny ale niema co się dziwić ciężki silnik z przodu mocno dociska przednią oś za to nie na problemów z podjazdem na śliskiej nawierzchni, ale za to trzeba uważać na koleiny można przytrzeć osłoną silnika. Zawieszenie mało awaryjne raz wymieniałem wahacze koszt około 360zł
Tylne szerokie slupki troche ograniczają widoczność do tyłu.
To slaby punkt jeśli chodzi o ogrzewanie dość ciężko się nagrzewa zimą trzeba przejechać 10km żeby zrobiło się ciepło w środku auta przy -15C
W miarę wygodnie dla czterech dorosłych osób średniego wzrostu nawet na długich trasach
mogło by być znacznie lepiej, po mieście i poza terenem zabudowanym nie przeszkadza gorzej na autostradach.
No cóż ja mam bardzo ciężką nogę
ułamane przewody przy tylnej klapie, luzy na lewarku, mechanizm otwierania bagażnika,pekniety wąż dolotowy od turbiny Te usterki można bezproblemu naprawic samemu. Czujnik tenp. chlodnicy
poważnych usterek niebyło. Odpukać :)

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 SDi 105KM 77kW [l/100km]

5,9