Ocena kierowcy - Rover 200 III

Qwintus, 18 lat temu
Silnik 2.0 SDi 105KM 77kW
Rok produkcji 1997
Rover 200 III 2.0 SDi 105KM 77kW 1995-2000 - Oceń swoje auto
Chodzi płynnie. Głośno na początku, świeżo po odpaleniu, ale to chyba normalne:) Jak się nagrzeje chodzi dość cicho. Potrzeba mu na to z 3km.
Według mnie chodzi bardzo płynnie. Sporadycznie zgrzyta przy wrzucaniu wstecnego.
Nie narzekam. Jeżdżę również Mitsubishi Carisma i w niej widoczność (zwłaszcza w tył) jest znacznie gorsza.
No wentylacja.. Jak jest mokro to z szybkami różnie. W 2 osoby jest ok, ale jak zaczną "chucać" 4 osoby to jest kłopot z wywietrzeniem i szybki parują:) Poza tym w zime nagrzewa się dość powoli, trzeba przejechac z 3-4km żeby temperatura była przyzwoita.
Jedzie się bardzo dobrze. Miejsca dosyć. Jechałem tym autem np. do Włoch i nie mogę narzekać:) Z tyły w 2 osoby też jedzie się bardzo przyzwoicie.
Wyciszenie.. do 100-110km jest dobrze, potem zaczyna być trochę denerwujące (porównuję do ww Carismy gdzie nie odczówam różnicy między 120 a 200km/h).
Ładnie pali jeśli się go nie męcy za bardzo. W okolicach 100km/h pali z 5,5l a po przepkroczeniu 150 zaczyna łykać do 7. W mieście pali koło 5,6-6l zależy od pogody i nogi:)
Wydaje mi się, że za te pieniądze mógłbym pewnie kupić coś lepszego, ale narzekać nie można!
Szczerze mówiąc mam pewne problemy, np. zepsóły i się pokrętł od wentylacji, ogrewanie tylnej szyby i raz zostałem z uchwytem od zamykaia drzwi w dłoni:) Poza tym wszystko jest ok:)
Mam te auto stosunkowo niedługo (4 miesiace), przejechałem nim z 10000km i oprócz oleju nic nie wymieniałem:) Mam w zanadrzu kilka wymian, ale to poprzednim właścicielu. Według mnie to porządne auto.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 SDi 105KM 77kW [l/100km]

6,2