Ocena kierowcy - Rover 400 II Hatchback

tschayos, 16 lat temu
Silnik 1.4 Si 103KM 76kW
Rok produkcji 1997
Rover 400 II Hatchback 1.4 Si 103KM 76kW 1995-2000 - Oceń swoje auto
Auto dość bogato wyposażone, w miarę dobrej cenie. Jeżeli jednak części zamienne nie pasują od Hondy należy liczyć się ze sporymi wydatkami.
pomimo małej pojemności silnik jak najbardziej ok.
Problemy z 1ką i wstecznym (lubi wyskakiwać) - prawdopodobnie to wina złej synchronizacji - z czasem można jednak przywyknąć. Najgorzej jest przy staniu na "światłach" - bardzo często ruszałem po prostu z dwójki :(
Klimatyzacja działa dobrze i skutecznie. Zimą jest jednak problem z odparowaniem szyb z tyłu (szczególnie przy jeździe w 4 osoby)
Super wygodne auto. Spokojnie pomieści o wiele więcej niż śniło się producentowi ;) Przewoziłem nim masę rzeczy i nigdy nie miałem problemu z zapakowaniem wszystkiego.
może być.
Zużycie paliwa ok. W 7 litrach spokojnie można się zmieścić. Dużo gorzej wypada to auto jeśli chodzi o naprawy, a szczególnie części. Brak zamienników (np. przy wydechu, tylnych łożyskach)
Nie wiem czy akurat ja miałem taki felerny egzemplarz czy to jest standard, ale samochód ten "wykończył" mnie finansowo jeśli chodzi o koszty części zamiennych.
Przez dwa lata użytkowania tego auta musiałem wymienić: - uszczelka pod głowicą - 600zł, - tylne łożyska - 800zł (brak zamienników), - środkowy wydech - 500zł (brak zamienników), - uszczelniacz wałka rozrządu - 150zł - czujnik temperatury i ciśnienia oleju - 150zł, - końcówki drążka kierow. - 180zł, - komplet tarcz hamulcowych - 300zł - przednia szyba - 600zł

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 Si 103KM 76kW [l/100km]

6,7