Ocena kierowcy - Rover 45 Sedan

lbastro@wp.eu, 15 lat temu
Silnik 2.0 TD 101KM 74kW
Rok produkcji 2002
Rover 45 Sedan 2.0 TD 101KM 74kW 1999-2005 - Oceń swoje auto
Inne : wyposażenie i komfort jazdy, a także dobry i oszczędny silnik. co prawda nie jest to mercedes s klase czy bmw serii 7 ale i tak po calym dniu jazdy nie czuję zmeczenia, co kiedys w starym fordzie orionie bylo normalne (po 10 godzinach juz tylko łózko zostawało w głowie)
auto jest ponadprzeciętne stylistycznie i dobre mechanicznie
silnik sprawuje się bardzo dobrze. Mimo 190 tys na karku ciągle gra cichutko. jeden mankament - moc silnika odczuwa się dopiero po przekroczeniu 2 tys obrotów, dlatego trudno nim wyrwać \'z kopyta\', jednak na trasie przy wyprzedzaniu całkiem porządnie przyspiesza
Nie narzekam, chociaż może wydawać się ciut toporna i biegi nie wchodzą idealnie - to jednak kwestia przyzwyczajenia. Troszkę klekocze mi dźwignia zmiany biegów w ustawieniu 3 i 4 ale to wina przegubu, który jest pewnie już zużyty i luźny.
amortyzacja dobra, a układ nie przenosi w stopniu bardzo dużym stanu naszych dróg (wszystko zależy od doboru opon). Auto prowadzi się dobrze i bezstresowo nawet przy 150km/h
nie mam zastrzeżeń
wszystko jest tam gdzie trzeba, a wyposażenie jak na taką cenę ponadprzeciętne
wiadomo, że o klimę trzeba dbać, bo wtedy działa dobrze :) W zimę niestety brakuje mi dod. grzałek i trzeba czekać kilka minut aż nagrzeje się silnik. nawiew porządny (trzeba dbać też o stan filtra kabinowego :)
mam 2 dzieci - foteliki z tyłu mieszczą się idealnie i czasami miedzy nimi siada żona, a nie jest anorektyczka (tęga też nie jest ;) ). Ja dbam o brzuszek i mimo 190 cm i blisko 100 kg czuje przestrzeń na siedzeniu dla kierowcy.
lubię czasami posłuchać jak pracuje silnik - muszę wtedy wyłączyć wentylacje i otworzyć okno... Podczas jazdy najbardziej słychać szum opon. Ważne, by dla roverka dobrać opony ciche, bo inaczej slychać wyraźnie różnice związane z nawierzchnią...
zużycie paliwa bardziej niż przyzwoite: średnio około 5 l/100km części stosunkowo tanie no i wiadomo: diesel działa niezawodnie, o ile się nie szarpie i zmienia systematycznie olej.
aż dziw bierze że używane, sprowadzane roverki są tak tanie
jak dotąd nie mam uwag
zapowietrzenie wysprzęglika... ale to sie zdarza w układach hydraulicznych, przy czym może być \"bolesne\" przy dalszym wyjeździe ;)

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TD 101KM 74kW [l/100km]

5,4