Ocena kierowcy - Saab 9-5 I Sedan

Maciej, 13 lat temu
Silnik 2.3 i T 170KM 125kW
Rok produkcji 1998
Saab 9-5 I Sedan 2.3 i T 170KM 125kW 1998-2001 - Oceń swoje auto
Inne : Jakoś wykonania ilość przemyślanych rozwiązań.
Nie znajdzie się w tych pieniądzach lepszego auta. Śledziłem rynek SAABa przez około 2 lata przed zakupem. Z czystym sumieniem polecam. Nawet jego minusy nie powstrzymają mnie przed kupnem po raz kolejny auta spod znaku SAABa.
Nie jest to kultura pracy silnika R6, ale naprawdę dobrze wypada w porównaniu z autami, z którymi miałem do czynienia.
Automat w czasie jazdy zmienia biegi płynnie / niewyczuwalnie. Jedyna uwaga jaką mam to przełączanie biegów na postoju. Potrafi szarpać lub łudząco \"blokować\" poszczególne tryby - może to wina tylko mojej skrzynie
Zawieszenie od Aero jest jednym z lepszych jakimi miałem przyjemność się przemieszczać. Do mojej poprzedniej rajdówki brakuje mu tylko lekkości prowadzenia (700kg robi różnice). Naprawdę zawieszenie od Aero jest ideałem do tego auta. Przy 17 calowych obręczach nawet polskie drogi są znośne.
Nie mam nic do zarzucenia.
Nie mam nic do zarzucenia, może wsuwający się podłokietnik, ale nie można mieć wszystkiego w 13 letnim aucie.
Ideał - szyby odparowują w mgnieniu oka. Auto ciepło z nawiewów produkuje po przejechaniu 500m. Szwedzi zrobili robotę.
Duże auto, 4x 18Xcm i ~100kg +masa bagażu i jest komfortowo. Obstawiam, że rodzina 2+2 spokojnie wybierze się w daleką podróż bez troski o bagaż.
Nie słychać nic. Zepsutą pompę paliwową diagnozowałem 2 dni :)
Mój Vector stylistycznie i mechanicznie przerobiony jest na Aero. 230KM musi swoje spalić - liczyłem się z tym. Można spalić tyle co maluchem bądź tyle co mała ciężarówka - wszystko zależy od stylu jazdy. Ekonomia nie powala na kolana przy cenie paliwa 5,2pln. Będzie LPG :(
Ponad przeciętnie rewelacyjnie. Mój egzemplarz kosztował ~14k pln - mam rewelacyjnie wyposażone auto, piękne granie, świetne wykończenia - a to nie jest rodzynek. Próżno szukać konkurencji.
Kilka usterek w postaci niedziałającego silniczka wycieraczki prawego reflektora, siłownik centralnego drzwi tylnych prawych. Opadająca maska. Parę znośnych drobiazgów, które stwierdzam po miesiącu użytkowania. Jest dobrze jak na 13 letnie auto.
Pompa paliwa przy przebiegu 241tys. Wycieki oleju - możliwe, że z winy odmy - na razie mało niepokojące. 241kkm to już nie mało więc ma prawo coś przysiąść.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.3 i T 170KM 125kW [l/100km]

8,3