Ocena kierowcy - Saab 9-5 II Sedan

piotrek, 15 lat temu
Silnik 2.3 TS 260KM 191kW
Rok produkcji 2008
Saab 9-5 II Sedan 2.3 TS 260KM 191kW 2006-2010 - Oceń swoje auto
Inne : Tu chciałbym napisać jak mi się wydaje o pozostawiającym dużo do życzenia komputerze pokładowym, mało informacji - minus, ale najgorsze jest to, iż kiedy pojawi się informacja o np. braku płynu w spryskiwaczach to znikają z wyświetlacza wszelkie informacje z komputera, nie mam wtedy żadnych informacji o samochodzie dopóki nie uzupełnię płynu. Kompletna porażka. W porównaniu do VW gdzie informacje podzielone na kolory żółty i czerwony i sygnał dzwiękowy, które pojawiają się cyklicznie nie wyłączając jednocześnie innych ważnych informacji- komputer nadawałby się świetnie do Dacii czy Dewoo.
auto dla indywidualisty, nie zrozumie go posiadacz VW, BMW czy audi, ale też ku mojemu zaskoczeniu użytkownik Volvo. Jest piękne i niepowtarzalne. Bezpieczna limuzyna o sportowym zacięciu a o takie auto mi chodziło. Po prostu uwielbiam mojego Saaba, choć moja żona uważa ten zakup nie za snobizm tylko za megasnobizm :(
bardzo dobra kultura pracy, przyspieszenie doskonałe, pozostawia wszystkich w tyle, jazda to przyjemność,
automat z możliwością ręcznęj (przy kierownicy) zmiany biegów, chodzi płynnie, bez szarpnięć, przy wciśniętym guziku sport zmienia biegi na wyższych obrotach, lepsze przyspieszenie. Brak przycisku hamulca jak VW, przy dłuższym postoju na światłach, trzeba zmienić położenie na P. Zmiana biegów wymaga trochę większego wysiłku niż w passacie.
prowadzenie doskonałe, bez żadnego wysiłku, zdecydowanie niepowtarzalne, dopkóki nie wsiadłem i nie jechałem nie wiedziałem że takie samochody istnieją, czuję się jakbym był jedną cześcią z saabem, sportowe zawieszenie obniżone i bardziej twarde, doskonale trzyma się zakrętów, mniej komfortowy na dziurach niż passat, czy toyota, ale też to sprawa opon o niższym profilu
bez zastrzeżeń, bez ksenonów byłby gorszy, pomagają w nocy lusterka fotochromatyczne, no i oczywiście night panel :)
bez dyskusji doskonała
mam wrażenie, że klimatyzacja dwustrefowa lepsza niż w toyocie, ale gorsza od VW, w VW podgrzewanie foteli pięciostopiowe w saabie tylko dwa. Skóra nie wentylowana, niestety spocone plecy.
dużo miejsca z przodu i z tyłu, fotele dobrze wyprofilowane - sportowe w tej wersji, lepiej niż w niższych wersjach od Aero, elektryka foteli z przodu i pamięć fotela kierowcy działa bez zarzutu, duży plus - pamięć dotyczy fotela i ustawień lusterek. Mało schowków, obecne są za małe. System nagłośnienia Harman - Kardon doskonały.
bardzo cicho, nie wiem czy to kwestia sportowych opon czy wiciszenia, ale wyraźne pogorszenie na niektórych rodzajach asfaltu.
jak na silink 2,3TS to spalanie atrakcyjne, miasto ok. 13l, trasa ok.10l, średnio przy mojej dynamicznej jeździe w wiekszości po mieście ok. 12l. Auto na gwarancji jest nowe, więc nie wiem jakie są koszty części.
auto drogie, ale jak w tym kawale z motocyklem Harley Davidson, kiedy pyta klient sprzedawcę w salonie ile kosztuje ten motor na wystawie? Sprzedawca odpowiada, że motocykl jest za darmo płaci się tylko za markę.
pierwszy po miesiącu od zakupu z salonu, dziwne trzaski w okolicy kierownicy, jakby iskrzenie, okazało się to tarciem obicia skóry o plastik, na gwarancji podklejono gąbką i jest spokój.
Bezawaryjny.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.3 TS 260KM 191kW [l/100km]