Ocena kierowcy - Saab 900 II Hatchback

Michał, michal@e-point.pl, 22 lat temu
Silnik 2.0 Turbo 185KM 136kW
Rok produkcji 1995
Saab 900 II Hatchback 2.0 Turbo 185KM 136kW 1993-1998 - Oceń swoje auto
Ten samochód grozi uzależnieniem. Tydzień bez jazdy - objawy, jakby opuściła mnie ukochana ;) W piękny sposób potrafi to usprawiedliwić koszty... Serio: wspaniała maszyna o nieprzeciętnych osiągach, nie rzuca się w oczy dla laików, prawdziwi znawcy patrzą z szacunkiem. Wzruszają pozdrowienia między saabiarzami na trasie czy na światłach...
W elastyczności jest boski, na trójce można robić wszystko. Turbosprężarka jest kluczowa.
Dość precyzyjna, chociaż miałem problemy z wybierakiem (wrzucanie piątki).
Niestety w awaryjności przedniego zawieszenia Saab dostał prezent od Opla. Zdecydowanie najsłabszy punkt samochodu, chociaż może to wynikać z faktu, że jeżdżę wersją utwardzoną, co dodatkowo prowokuje dziury w polskich drogach. Po Szwecji jeździ wyśmienicie :)
Tylny słupek w coupe wymaga przyzwyczajenia. Na pewno nie jest to modelowy samochód do parkowania tyłem.
Samolot... Jedyny mankament: mało schowków.
Bez zastrzeżeń.
Jest pięknie. Brakuje tylko podłokietnika z przodu. Skóra obowiązkowa.
Doskonale dopasowane do samochodu. Dźwięk sprężarki to muzyka...
W trasie potrafi zejść do 7,5-8 przy lekkiej nodze. Zdecydowana jazda powoduje spalanie koło 10.
Spadek wartości gwarantuje bardzo wysoki stosunek jakości do ceny przy zakupie auta używanego. Polecam taki patent jako alternatywę dla zakupu drogich kompaktów. Ma się dużo więcej za podobne pieniądze.
Raczej normalnie.
Zawieszenie lubi zaskoczyć, ale nie w trasie, więc mu wybaczam. Silnik bez zastrzeżeń.
Saab 900 II Hatchback