Ocena kierowcy - Seat Altea Standard

kamileek8, 7 lat temu
Silnik 1.9 TDI 105KM 77kW
Rok produkcji 2005
Seat Altea Standard 1.9 TDI 105KM 77kW 2004-2015 - Oceń swoje auto
Biorąc pod uwagę ilość pieniędzy jaką trzeba wydać na to auto, wypada raczej średnio. Jest wiele ciekawszych aut za 17-20 tys zł. Ja mam Alteę od roku i biję się z myślami: sprzedać czy nie? Z jednej strony auto jest tanie w utrzymaniu i raczej bezawaryjne. Ma też świetne właściwości jezdne. Ale na tym właściwie koniec. Zachowanie w zakrętach odpokutować trzeba na dziurach - plomby wypadają. Poza tym jest to tragicznie wyciszone auto, przy 100 km/h trzeba do siebie krzyczeć. Ładne wnętrze jest całkowicie plastikowe i potrafi skrzypieć. Z uwagi na hałas nie kupił bym ponownie.
1.9 tdi bkc 105 koni. Największa zaleta tego samochodu. Dynamika ok, przy tym pali raczej symbolicznie jak na swoją wagę (1400 kg)
Wymieniłem dwumas na zestaw ze zwykłym kołem zamachowym. Biegi chodzą bez zastrzeżeń, jednak na autostradzie ewidentnie brakuje 6 biegu.
Nie ma złotego środka. Jest sztywny jak decha jednak zakręty pokonuje bajecznie.
Mogło by być więcej widać do tyłu. Poza tym dość wysoka pozycja za kierownicą daje dobre spojrzenie w każdą stronę.
Jak to VAG - raczej nie ma się do czego przyczepić.
Zimą grzeje, latem chłodzi. Klimatyzacja manualna, generalnie daje radę.
Z przodu wystarczająco, z tyłu wożę tylko dzieci i nie narzekają. Bagażnik mógł by być większy, i jest - w Altei XL.
Tak źle wyciszonym samochodem jeszcze nie jeździłem. Słychać wszystko, silnik, szum opon, szum wiatru etc. Niepotrzebnie wymieniłem przednie piasty - okazało się że ten typ tak ma.
Mało pali, części tanie i nie trzeba ich często kupować. Praktycznie po zafundowaniu pakietu startowego po zakupie nic nie naprawiałem.
Za te pieniądze można kupić coś lepszego, na pewno lepiej wyciszonego.
Brak
Auto kupiłem ze stukającym dwumasem. Po wymianie zero usterek. Przez rok zrobiłem trochę ponad 20.000 km.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDI 105KM 77kW [l/100km]

5,9