Ocena kierowcy - Seat Exeo ST

Ojciec rodziny, 13 lat temu
Silnik 2.0 TDI CR DPF 143KM 105kW
Rok produkcji 2010
Seat Exeo ST 2.0 TDI CR DPF 143KM 105kW 2009-2011 - Oceń swoje auto
Inne : Jakość wykonania całości.
To moje pierwsze auto, z którego jestem całkowicie zadowolony. Poziom wyposażenia, jakość materiałów i spasowania, układ jezdny i silnik - wszystko zasługuje na pochwałę. Dzięki temu, że konstrukcja ma już swoje lata okazuje się być dopracowaną w 100%. Za cenę auta segmentu D dostajemy auto klasy premium. Dla mnie bomba. No i ta bryła - uwielbiam kombi, a EXEO to jedno z najładniejszych jego wydań na rynku.
Silnik jest i cichszy i elastyczniejszy od mojego poprzedniego TDI. Technologia CR robi swoje. Pracuje bardziej miękko i lepiej się zbiera. 143 KM do tego auta w zupełności wystarczają do sprawnego i w miarę oszczednego poruszania się. Na autostradzie bez problemów i większego wysiłku można jeździć z prędkościami daleko przekraczającymi dopuszczalne normy. Wyprzedzanie tez bardzo sprawne.
Nic nie haczy, przełożenia krótkie i precyzyjne tory zmian. Do tego w końcu mam skrzynię 6-cio biegową co bardzo podnosi komfort jazdy w długich trasach i z dużymi prędkościami.
Wielowahacz z przodu i z tyłu pozwala na bardzo fajne prowadzenie. Układ kierowniczy jest bezpośredni i dobrze oddaje czucie drogi. Auto zestrojone dość twardo, ale nie za twardo (tak było w Toledo III). Bardzo przyjemnie się kładzie w zakrętach - duża frajda z jazdy przy wysokich prędkościach.
Na tle dzisiejszych konstrukcji jest rewelacyjnie. Nie ma za szerokich ani przednich ani tylnych słupków, widoczność we wszystkich kierunkach znakomita. Do tego dochodzi bryła kombi - wiadomo gdzie auto się kończy. Jakby tego było mało w standardzie wersji STYLE jest parktronik co całkowicie eliminuje możliwość zarysowań podczas parkowania.
Tu można napisać jedno - po prostu jest to AUDI A4 wersja B7. Nic dodać nic ująć - wzór ergonomii.
Climatronic działa bardzo dobrze. Czasami tylko przy pełnym załadowaniu auta 4 dorosłymi osobami pojawia się para na szybach, a jej usunięcie trwa kilka minut.
Dla kierowcy i pasażera z przodu miejsca jest wystarczająco dużo. Z tyłu już trochę gorzej, ale z drugiej strony każdy widzi co kupuje i do czego auto będzie służyło. Mie wystarczy miejsca dla rodziny 2 + 3 (małe dzieci).
Tak cicho nie miałem w żadnym dotychczasowym aucie. Po wykonaniu wnętrza i jego wyciszeniu widać pochodzenie auta. Polecam doposażyć auto EXEO w dźwiekoszczelną przednią szybę - rewelacyjnie się sprawdza na autostradach. Można gnać, a szum powietrza jest prawie nie zauważalny.
Auto jest duże, ciężkie, napakowane elektroniką i do tego bardzo szybkie. W zamian spodziewałem się większego zużycia a tu niespodzianka - trasa około 6,0 l/100 km, miasto (korki i rano i wieczorem) około 7,5 l/100 km. Dla mnie rewelacja. A i jeszcze jedna dobra informacja dla oszczędnych - przy delikatnej jeździe na trasie spokojnie można zejść poniżej 5,0 l/100 km.
Auto kompletnie wyposażone z dodatkami typu skrętne biksenony, chłodzony schowek z przodu, pakiet schowków, 2 komplety opon z alufelgami (też razy 2) w kwocie poniżej 100 tys. złotych - nie ma lepszej propozycji na rynku, przynajmniej według mnie.
To moje 3 auto kupowane od Dealera a drugi SEAT. W poprzednich zdarzały się drobne usterki i bolaczki tzw. wieku dziecięcego. Tutaj o dziwo brak jakichkolwiek usterek. Nic nie skrzypi, nic nie trzeszczy, nic się nie luzuje, odpada, itp. Reflektory nie parują (a to w Seatach rzadkość). Do tej pory nawet jednej żarówki nie zmieniłem!!!
Brak jakichkolwiek usterek.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TDI CR DPF 143KM 105kW [l/100km]