Ocena kierowcy - Seat Ibiza I

Sebastian Ibiza021a, 14 lat temu
Silnik 1.7 i 100KM 74kW
Rok produkcji 1992
Seat Ibiza I 1.7 i 100KM 74kW 1991-1993 - Oceń swoje auto
Silnik : Nie do zajechania. 1.7 na wielopunktowym wtrysku Boscha 103Km 140Nm momentu waga 915kg więc robi robotę. Bardzo dobrze dobrane przełożenia skrzyni. Gdy inne auto nie mogą już dalej pociągnąć i konieczna jest zmiana biegu wtedy ibiza ciągnie na drugim biegu praktycznie do 100km/h odcięcie paliwa 6600 obrotów. Max co potrafi silniczek to 210km/h i setka po 9 sekundach
Karoseria : jak po dzwonie lub nie konserwowana, to lubi gnić ale i tak jest lepiej, niż np. u opla
Świetne autko dla młodych ludzi. Auto ma jad i wiele aut nie daje mu rady. Jeździ się nim bardzo fajnie i dziewczyny się za nim oglądają, bo jest czarna, ma ładne felgi 15 calowe i gra muzyka systemu porsche spod maski po mocniejszym uchyleniu przepustnicy.
Silniczek na Systemie Porsche robi kapitalną robotę! W porównaniu z golfem 1.8 to powiem tak ibiza z przyspieszonym zapłonem go połyka z butami. Wiele nowych aut nie daje rady
Biegi chodzą elegancko nic nie zgrzyta nawet wsteczny:)
Twarde zawieszenie tak jak lubię, ale ja mam sprężyny sportowe H&R i gazówki Sachsa i jest super lepiej, niż w serii
W każdą stronę doskonale, bardzo łatwo zaparkować.
Wszystko na swoim miejscu każdy wie o co chodzi po wejściu do auta.
W zimie po kilku metrach już leci ciepełko
Niby małe auto, a z przodu dużo miejsca, z tyłu troszkę mniej.
Jak na tamte czasy to jest ok, w golfie większy hałas miałem.
Trasa 5,3 litra max spokojna jazda prędkość do 110km/h miasto 7,5 Części tanie jak barszcz. To auto każdy naprawi jak się coś stanie przy odrobinie chęci
Jakie dobre autko kupi się za 2000zł?
Niezawodna i niedoceniona fura. Drobiazgi to żarówki w reflektorach(cały rok jazda na światłach) Standard klocki, tarcze, oleje, płyny, a poza tym nic się nie psuje. Czasem elektromagnes w rozruszniku nie odbija, szyby elektryczne wolno chodzą, tapicerka delikatnie trzeszczy(polskie drogi zrobią to z każdym autem)
Nigdy mi się nic poważnego nie zepsuło zawsze dojechałem do domu. Łożysko w kole się kończy, przegub czasem strzela. Silnik bezawaryjny i mocny v-max 210km/h Części tanie, pełno zamienników.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.7 i 100KM 74kW [l/100km]

6,4