Ocena kierowcy - Seat Ibiza II Hatchback

Przemas, student 20l!, 16 lat temu
Silnik 1.4 i 60KM 44kW
Rok produkcji 1995
Seat Ibiza II Hatchback 1.4 i 60KM 44kW 1993-1999 - Oceń swoje auto
Karoseria : Ładnie utrzymany oryginalny lakier, nie malowany!!! A to rok 95, ciemne bordo metalik! Oczywiscie sprowadzony, ale nie rdzewieje i dalej może się podobać!
Silnik : Linka sprzęgła pęka! Radzę dobrze smarować
Układ hamulcowy : Trochę słaby, ja nie mam wentylowanych tarcz i trochę mnie to drażni
Auto raczej dla singla, lub jako drugie w rodzinie! Ja jestem studentem i bardzo sobie chwalę autko! Moja wersja jest dobrze wyposażona, mała, zwrotna, ekonomiczna i ładnie sie prezentuje!
Mój silniczek ma już trochę nalatane, z tego co wiem nie miał remontu! Od wymiany do wymiany nie trzeba dolewać oleju, minimalne branie oleju! Autko całkiem dobrze przyspiesza nawet na 5 biegu (jeżdze raczej sam)! W 5 osób to już gorzej! Jedynym mankamentem jest to że troszkę juz słychać zawory jak coś w nim klepie szczególnie na zimnym silniku po za tym super!
Bardzo fajnie chodzą biegi, nawet wsteczny bez jakiegokolwiek zgrzytu! Raczej bez oporów wchodzą biegi, chyba, że ktoś jeździ bardzo sportowo ale to już wyczyn żeby coś zgrzytnęło! Dobrze rozłożone biegi! 100km/h -3 tys obrotów!
Nie za twardo nie za miękko! Na zakrętach można pociskać jeśli ma się sprawne amortyzatory i sprężyny! Wytrzymuje nasze polskie drogi!
Nigdy nie miałem z tym problemu, a w porównaniu z nowymi autami to już wogóle wypada super!
Ergonomia na dobrym poziomie, chociaż zawsze troszkę lepiej by mogło być!
Jeśli układ jest szczelny, ta blaszka do nagrzewania powietrza dobrze uocowana i nie zardzewiała, oraz wymieniony filtr przeciwpyłowy to grzeje jak smok i wieje czystym powietrzen
Dla 4 osób wystarczająco naprawde jak dla mnie ok mam 185cm wzrostu i jestem zadowolony! Pasażerowie raczej też, ale nie jest to auto na 5 osób, chyba, że jakieś drobne przejazdy!
Wyciszenie jak dla mnie trochę słabo, lubię cisze w samochodzie! Przy 100 już dosyć szumi wyżej to już bardzo szumi!
Naprawy raczej tanie, części dobrze dostępne i nowe i używane! Auto raczej starej daty więc i mechanik nie musi być jak z F1. Co za tym idzie, tanie przeglądy i wszystkie wymiany tanie i raczej szybko wykrywane usterki!
Jeśli będzie dalej bezawaryjny to będzie dla mnie bardzo dobry zakup! Więc polecam, za te pieniądze to chyba nic ciekawszego się nie kupi! Chyba że ktoś lubi grzebać się w smarze!
Jak dotychczas w sumie nic, działa bez jakiś niespodzianek!
Nie było takowych, ale podkreślam przeglądy co pół roku u mechanika i wszystko na bierząco!

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 i 60KM 44kW [l/100km]

6,9