Ocena kierowcy - Seat Ibiza II Hatchback

Damian, 9 lat temu
Silnik 1.4 i 60KM 44kW
Rok produkcji 1998
Seat Ibiza II Hatchback 1.4 i 60KM 44kW 1993-1999 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Jest takie jak opisałem spodziewałem się bardziej twardego i męczącego kręgosłup
Generalnie jestem miło zaskoczony spodziewałem się że będzie bardziej spartacko wykończony głośniejszy i nie wygodny po przejechaniu 200 czy 300 km.
Mam dwie uwagi. Po pierwsze silnik ok ale jednak brakuje mu trochę mocy jeżeli jeździmy w maksymalnie dwie osoby jest ok ale kiedy jedziemy w komplecie tj. 4 osoby to już trochę mocy brakuje. Po drugie potrafi spalić sporo przy nie umiejętnej jeździe sporo mam na myśli 7 do 8 litrów na setkę. Ale jeżdżąc normalnie wcale nie zostając w tyle na światłach można zejść do 6,5 litra na setkę.
Krótkie przełożenia powodują że nie trzeba silnika wysoko kręcić żeby chciał jechać co przekłada się na spalanie wystarczy się do niej przyzwyczaić i można się cieszyć niskim spalaniem z dynamiczną jazdą.
Zawieszenie jest sprężyste ale nie za twarde ani za miękkie prowadzi się pewnie nawet przy wyższych prędkościach. Miło zaskakuje też przy ciut dłuższych dystansach ponieważ nie męczy kręgosłupa ale też nie usypia.
Samochód jest mały zwrotny i wszystko widać tył kończy się tam gdzie jest tylna szyba co ułatwia cofanie maski nie widać ale nie trudno ją wyczuć. Słupki są dość cienkie więc nie ma zbyt wiele martwych punktów.
Największy minus bardzo mało schowków szczególnie kiedy są dwie poduszki powietrzne bardzo przeciętne sterowanie wszystkim. Mogło by być dużo lepiej.
Wielki plus za klimatyzację schładza samochód momentalnie dzięki temu że nadwozie jest nie wielkie więc powierzchnia do schładzania również. Ogrzewanie sprawdzę dokładniej w zimie chociaż w chłodne wieczory sprawdzało się super.
Dwie osoby bardzo wygodnie ale na tylnej kanapie nie ma zbyt wiele miejsca to samo z bagażnikiem na zakupy i wyjazd w dwie osoby wystarcza sprawdzone wielokrotnie na coś więcej nie ma co liczyć.
Dobre jak na tą klasę nie ma jednak co liczyć na ciszę przy wyższych prędkościach trochę szumi ale przy 130 czy 140 km/h można normalnie rozmawiać nie krzycząc do siebie i słychać radio l.
Da się spalić naprawdę nie wiele więc tankowanie nie boli części są nie drogie natomiast nic oprócz żarówek nie wymieniałem więc nie jestem w stanie nic przybliżyć
Za tą cenę jest super.
Przez 8 tysięcy kilometrów nic się nie dzieje zobaczymy co będzie dalej.
To samo co wyżej.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 i 60KM 44kW [l/100km]