Ocena kierowcy - Seat Ibiza II Hatchback

PIETROV moose_hunter@go2.pl, 22 lat temu
Silnik 1.6 i 101KM 74kW
Rok produkcji 1998
Seat Ibiza II Hatchback 1.6 i 101KM 74kW 1996-1999 - Oceń swoje auto
Jestem bardzo zadowolony z tej fury - zajebiste osiagi, zajebisty wyglad (full wypas tuning), bardzo wygodny. Jedynym mankamentem jest zuzycie paliwa. Samochod naprawde godny polecenia, szczegolnie w wersji GTi.
Jest dobrze... szybko zbiera sie ze startu, przy wyprzedzaniu takze niezle, jednak trzeba krecic do wysokich obrotow. Na 2 biegu pociagnalem do 105 km/h :)
Czasem trzeba szukac trojki, ciezko wchodzi jedynka.
Twarde ale pewne zawieszenie, mnie sie podoba. Amortyzatory zaczynaja niemilosiernie stukac... chyba czas na zmiane.
Przednie slupki zaslaniaja troche widocznosc... rowniez wysoka krawedz tylnej szyby nie pomaga przy parkowaniu... a juz najmniej to ze mam przyciemnione szyby :)
Wszystko bez zarzutu, no moze jedno male ale - sterowanie szybami na konsoli srodkowej.
Zarowno ogrzewanie jak i zimny nadmuch i klima radza sobie dobrze.
Z przodu miejsca nie brakuje, ale z tylu troche ciasno (3-dr)
Dla mnie bomba... sportowy tlumik slychac dopiero po 3500 obrotach, a uciazliwy halas robi sie przy okolo 5000.
Jeszcze nic nie wymienialem, ale w ASO wymiane klockow, amortyzatorow na wszystkie kola i poduszek amortyzatorow razem z robocizna wycenili na 1500 zeta. Paliwko zre jak glupi, szczegolnie w miescie - 9,5 na luzaka jak sie nie katuje. Przy ostrzejszej jezdzie nie schodzi ponizej 11l. Na trasie przy 4 osobach na pokladzie, bagazu i z wlaczona klima, przy predkosci ok 140km/h palil 7,3l.
Kupilem naprawde okazyjnie, uzywany.
Na razie popsula sie kratka nawiewu i bajer przytrzymujacy pas.
Nic nie zauwazylem.
Seat Ibiza II Hatchback