Ocena kierowcy - Seat Ibiza II Hatchback

wallace69, 14 lat temu
Silnik 1.9 TDI 110KM 81kW
Rok produkcji 1999
Seat Ibiza II Hatchback 1.9 TDI 110KM 81kW 1997-1999 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : jest nietrwałe i za twarde jak na polskie drogi
tak więc świetne nie doceniane auto mało znane na polskim rynku zależy czego od samochodu wymagasz, jeśli szukasz limuzyny, pakownego wozu, wygodnego samochodu rodzinnego na 5 osób to stanowczo mogę ci polecić:nie kupuj tego wozu jeśli natomiast jesteś singlem lub masz tylko drugą połówkę bez rodziny, szukasz niezawodnego wozidełka do pracy na zakupy i czasem na trasy, lubisz depnąć i szukasz auta ekonomicznego ale ze sportowym charakterem to powiem śmiało: ibizka zwłaszcza w tej wersji silnika jest wprost dla ciebie, nie polecam na pierwsze auto dla młokosa który je rozbije po wyjechaniu na pierwsze lepsze drzewo zabijając przy tym kogoś bo poczuł zapas pod maską ale dla człowieka rozsądnego i opanowanego jak najbardziej cóż można dodać polecam diesle te silniki są nie do zajechania (metafora oczywiście) zwłaszcza 110 KM chociaż 90 też jest dobra bardzo udane ekonomiczne wytrwałe konstrukcje o bezyniakiach się niestety nie wypowiem
Silniczek nie do zajechania oczywiście jeśli trafiło się na zadbany egzemplarz. ta konstrukcja silnika jeśli odpowiednio traktowana odpłaci sie wieloletnią bezawaryjną eksploatacją. pewnym minusem jest wysoki poziom hałasu zwłaszcza po odpaleniu ale na ciepłym silniku na wyższych biegach jak nie diesel
co do biegów różnie bywa ale na pewno zależy do od egzemplarza moja ibizka była kupiona od młodego kierowcy tak wiec na pewno swoje przeszła. Dobre ułożenie drążka, ogólnie jest dobrze czasem biegi na dużych mrozach ciężko wchodziły
To mój drugi samochód wcześniej przesiadłem się ze starej polówki byłem urzeczony. wspomaganie, dużo lepsze możliwości skrętu, hydraulika, tak więc jak dla mnie bomba, oczywiści w porównaniu w nowymi konstrukcjami wymięka, ale z punktu widzenia 10 latka, jest super
Generalnie poza jednym nie mam zastrzeżeń, widoczność jest naprawdę dobra nieduże wsporniki z przodu nie przesłaniają widoku z boku też widoczność dobra, niestety gorzej jeśli chodzi o widoczność do tyłu mała szyba bardzo wysoki tyl i do tego pod kątem czasem utrudniają parkowania niby lusterka wspomagają ale czasem jest trudno
wszystko pod ręką ale trochę już przestarzałe ogólnie poza włącznikiem świateł awaryjnych na kolumnie kierownicy nie mam zastrzeżeń, wszystko lekko kanciaste jak to w wozach tej daty
ogrzewanie działa bardzo dobrze trzeba tylko od czasu do czasu filtry zmieniać i będzie bezproblemowo w lato jest mały problem z wentylacją ale to norma w samochodach bez klimatyzacji zwłaszcza jak czarne ujjjj :P
trzeba sobie powiedzieć ten samochód nie jest dla rodziny, to jest samochód dla singla lub parki na dwóch przednich siedzeniach miejsca jest dużo od biedy zabierze się pasażerów najlepiej tylko dwóch wtedy nie jest źle w piątkę jest ciasno ale w których autach tej wielkości nie jest?
to jest słaby punkt ibizki nie wiem jak w benzyniakach ale diesel jest głośny zwłaszcza jak nierozgrzany później już nie jest źle.
tutaj ibizka króluje ale musi się o nią dbać przeglądy i wymiany części na czas i spalanie jest naprawdę znikome nie gazując na 5 biegu można zejść poniżej 4l i to spokojnie jak sie depnie a jest czym to spalanie idzie w górę po mieście bez tragedii do 6,5 max no chyba że zimą to trochę gorzej ale to norma niestety. części zamienne dostępne i naprawdę w porównaniu do konkurencji tanie żedko w dieslu koszt wymiany paska rozrządu z rolkami i z robocizną wyniósł mnie około 350pln nie jest żle zwłaszcza że bezawaryjna jak narazie
jak najbardziej warta swojej ceny zależy tylko czego szukasz i czego od samochodu wymagasz
na razie bezawaryjna, wymiana tylko części eksploatacyjnych, i oby tak zostało
super trwałe auto jak dorwiesz udany egzemplarz i się nim od czasu do czasu zainteresujesz naprawde bezawaryjne

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TDI 110KM 81kW [l/100km]

3,5