Ocena kierowcy - Seat Ibiza II Hatchback Facelifting

luk_80@gazeta.pl, 16 lat temu
Rok produkcji 2001
Seat Ibiza II Hatchback Facelifting 1.4 60KM 44kW 1999-2002 - Oceń swoje auto
Inne : Atrakcyjny wygląd,silnik,przyjemne wnętrze.
Jestem zadowolony z tego samochodu.Zawsze podobały mi się Seaty.Ładny sportowy wygląd,przyjemnie zaprojektowane wnętrze,użyte dobre materiały.Solidny silnik.Jest do dobra alternatywa dla VW Polo czy Skody Fabia. Polecam go ludziom którzy na codzień jeżdżą sami.Nie nadaje się do wożenia rodziny.Natomiast jeżeli ktoś lubi czasem szybko pojeżdzić,chce mieć auto o fajnym wyglądzie i przyjemnych parametrach to Seat Ibiza jest najlepszym rozwiązaniem.
Silnik bardzo dynamiczny.Jeżdzę głownie po mieście.Spełnia oczekiwania jeżeli chodzi o przyspieszenie i kulturę pracy.
Nie narzekam.Biegi wchodzą lekko,nic nie zgrzyta,bez większych zastrzeżeń.
twarde zawieszenie,czuć wszelkie nierówności i wyboje.Ale za to bardzo dobrze trzyma się w zakrętach.W zawieszeniu nic nie stuka,osoby szukające auta, które zniweluje wszelkie niedogodności polskich dóg mogą być lekko rozczarowane.
Do tyłu mogła być ciut lepsza.Reszta ok.Jeżdzę wersją 3 drzwiową.
Mało schowków.Wąskie kieszenie w drzwiach.Natomiast reszta rozplanowana bardzo przyzwoicie,czytelnie.Podoba mi się stylistyka Seata.
Ogrzewanie na duży plus.W mroźne dni nawiew na szybę szybciutko pozbywa się lodu,po paru chwilach od ruszenia robi się ciepło.
Z przodu w długich podróżach mogą boleć plecy gdyż siedzenia są dosyć mało ergonomiczne.Ale po jeździe po mieście bez zarzutu.Natomiast z tyłu brakuje miejsca.Posiadam wersję 3 drzwiową,z tyłu woziłem kogoś parę razy i narzekano na ilość miejsca.
Silnik cichy.Przy dużych prędkościach(powyżej 130) słychać w kabinie świst powietrza.
Zależy!Jeżeli chodzi o paliwo mieszczę się w między 7-8l po mieście.W rasie uzyskałem 6l. Ceny części umiarkowane.Zależy gdzie i od kogo.Natomiast części usług w ASO Seta zabójcze.Na szczęście są dziesiątki warsztatów co robią Seaty więc nie ma z tym problemu.Wszędzie gdzie Skoda i VW tam i Seat.
Mam wersję dobrze wyposażoną,brak jedynie komputera pokładowego.Trudno mi określić stosunek jakości do ceny.Uważam że za te pieniądze co dałem w innych modelach dostał bym to samo lub mniej.
Trochę trzeszczą plastiki po czasie.Na razie chodzi bez zarzutu.Jestem b.zadowolony.
Brak.Oleje, i filtry.Z mniej poważnych tłumik końcowy, którego załatwiła sól i woda z polskich dróg.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 60KM 44kW [l/100km]

7,2