Ocena kierowcy - Seat Ibiza III

Silnik 1.2 12V 64KM 47kW
Rok produkcji 2003
Seat Ibiza III 1.2 12V 64KM 47kW 2001-2005 - Oceń swoje auto
Zawieszenie
Samochód idealny dla 2 osób, wystarczająca przestrzeń bagarzowa, a jeżeli komuś za malo, może złożyć tylne siedzenia :)
Silnik 1.2, 64KM... demonem przyśpieszenia to on nie jest, ale jako wozidełko jest wystarczająco. Dobrze radzi sobie w mieście, jeżdżąc po autostradach, nie potrzebuje wielkiego przyśpieszenia, więc oceniam silnik na bdb.
Skrzynia dobrze spasowana, elastyczna, biegi wchodzą bardzo pewnie.
Zawieszenie jest bardzo bobre, rewelacyjnie trzyma się zakrętów, jedyne co musiałem zrobić po zakupie tego auta, to okazało się, że jeden tylny amortyzator jest strzelony, więc wymieniłem dwa Bilsteina, samochód odzyskal pewnośc prowadzenia.
Jak dla mnie, samochód jest naprawde bardzo udany, silnik troche glośny przy wyższych prędkościach, ale jadąc ok 120km/h jest dobrze.
Ogrzewanie i klimatyzacja sa bardzo wydajne. Jedyny problem jaki miałem, to coś sie działo z silniczkiem temperatury, nalezy go przeczyścic i powinno pomóc.
Miejsca z przodu sa idealne. Mam 180cm wzrostu, dla mnie miejsca jest wystarczająco. Seat, który posiadam ma 3 drzwi więc reg. przednich foteli jest trochę lepsza niż w wersji 5 drzwiowej (jest to opinia, która osobiście sprawdziłem)
Jak napisałem wyżej, silnik przy wyższych prędkościach jest dosyć glośny, ale nie przekraczając 120km/h nie ma się do czego przyczepić.
Ostatnio wybralem się w trase, w sumie 1400 km. Jechałem z dziewczyną no i bagaże moja walizka, no i jak wiadomo kobieta miała "trochę więcej". Samochód w pierwszej części trasy na 100km potrzebował 6,5l/100km (Jazda max do 140). Co ciekawe, wracając miałem auto naprawde doładowane czyli ja, moja dziewczyna, bagaże, w tym wielki zapas wałowki :) oraz w bagażniku silniki :) 1.7 do opla, ważący ok 150 kg. samochód z takim obciążeniem spalił mi 5,5l/100 km! co uważam za idealny wynik. Prędkość i w tym wypadku wynosiła max 130km/h
Mogę śmiało polecić Seata Ibizę 6L !
Łącznik stabilizatora, amortyzatory tył.
Brak.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.2 12V 64KM 47kW [l/100km]