Seat Ibiza III - Oceń swoje auto

lista silników Seat Ibiza III

Oceny Seat Ibiza III

5% gorzej niż w segmencie Auta małe (4,20)

dodano 25.04.2013 21:43:05 przez

Bardzo fajne, ekonomiczne autko. Dobre zarówno do miasta, jak i na trasę (max 3-4 osoby). Jeździłem nim głównie sam lub we dwójke, dynamika silnika SDI wystarczająca. Nie jest to sportowe auto, ale elastyczność na 4 i 5 biegu przy wyprzedzaniu jest dość dobra. Od 130-140 km/h jest już dość głośno, a zimny silnik nieźle klekocze, jak to w VW. Mi to aż tak nie przeszkadzało. Po 10 latach eksploatacji bez korozji (poza wydechem - spawany dwa razy) i poważnych usterek (jedynie wymiana sprzęgła przy 240 tys. km). Wymieniane na bieżąco olej, hamulce, rozrząd i można jeździć. Odpalał nawet przy mrozie -25 st. celsjusza :) Od czasu do czasu miewał jakieś drobne problemy z elektryką (szyby, wbudowane radio z dużym wyświetlaczem), łatwo w nim połamać klamki wewnątrz ale to drobiazgi. Ogólnie auto godne polecenia, szczególnie w dieslu. SDI - prosty i ekonomiczny silnik, a jak ktoś chce troche poszaleć to TDI 90/110 KM, też ekonomiczne i trwałe motory.

dodano 30.05.2003 22:22:46 przez

mógłby być dynamiczniejszy - jednak co dziwne porównanie z POLO 1999 /1,4 /125000 wypada na korzyść IBIZY - dynamika bardzo zbliżona, ciekawe jak będzie z trwałością silnika. Niestety, są ogniska korozji na blachach - ale małe i tylko trzy... do zrobienia(albo zaklejenia...:-) Przyznaję,że mój poprzedni pojazd (bo nie samochód) to Seicento 0,9, więc proszę mi tu nie imputować, że ocena zbyt entuzjastyczna. Może z pół roku jazdy coś zwertfikuje (czego się niestety obawiam). Na razie jest dobrze..chyba. W Kwik Markcie na Gorkiego (miasto Łódź, jakby kto ciekawy) rzekli, że jej stan jest całkiem niezły - tylko za jakieś pół roku trzeba będzie pomyśleć o wymianie tarcz - faktycznie, są ciut zjechane... ale cóż 91000 i to ich prawo. No i jeszcze jedna rzecz zaprząta mój umysł- co to będzie zimą - texty o zamarzającym centralnym ciut mrożą...

dodano 26.02.2010 15:14:30 przez

Oceniam to auto bardzo dobrze mam go od nowości przejechałem na gazie od nowości 200 kkm, Do tej pory mam orginalne zawieszenie, wydech i tylko akumulator , rozrząd i świece raz wymieniłem. owszem jeżdże spokojnie i silnik zalewam Mobilem 0w40 od nowości do tej pory i bierze zawsze tyle samo czyli 0,5 litra od wymiany do wymiany. Skrzynia ma fajne przełożenia i 0-80km mam na zawołanie i na światłach startuje jako pierwszy. Jazda po trasie jest możliwa i 140 ale stworzony jest do 90 bo przy 120 już zanika ekonomia. Mam to auto od kawalerki przez wczesne małżeństwo i teraz rodzicielstwo. Jakoś sie w nim mieścimy z wózkiem ale jest już ciasnawo przy wyjeździe nad morze .

dodano 16.07.2011 14:14:29 przez

Auto sprowadzone z Belgi od pierwszego właściciela, z małym przebiegiem potwierdzonym przez ASO Seata. Wersja EVO II. Jak na taką cenę to auto wg mnie super, można się przyczepić do plastików lipnej jakości, przedni fabryczny panel który wariuje ale ogólnie jest super. Niektórzy narzekają na podsterowność auta, ja jej nie odczuwam może dzięki 16' calowym felgom o szerokości 205 i sportowym oponom. Silnik cudeńko, świetnie wbija się na obroty i mało pali. Jak na swoją wielkość jest dosyć obszerne. Prezentuje się bardzo ładnie, najładniejsze auto w tej klasie z tamtego okresu, i jedno z najładniejszych w całej historii klasy B. Polecam dla młodych.

dodano 11.03.2007 14:07:26 przez

Totalny brak rdzy. Nigdzie nie ma nawet najmniejszej kropki, za to lakier nie wytrzymuje próby czasu - różnice w odcieniach. Generalnie za dużo drobnych problemów. SEAT mógł zrobić coś ze złażącą farbą uchwytów na drzwiach i urywającymi się linkami od sprzęgła, a tak klient został pozostawiony sam ze znanym i sygnalizowanym przez lata problemem. Nikomu nie polecam tej firmy. Tak, jak ona zapomniała o użytkownikach, tak ja zapomnę o niej - nigdy więcej. Wchodzenie do auta przez bagażnik jest uwłaczające godności ludzkiej, a śmieszne tylko dla postronnego obserwatora. Drobnostki zdecydowały, że następne auto z pewnością nie będzie z grupy VW.

dodano 17.09.2012 12:20:37 przez

Ibizę miałem przez 2 lata, na szczęście udało mi się jej pozbyć. Auto miało tylko trzy plusy: 1. Elastyczność w trasie 2. Spalanie 3. Kolor (niespotykany, bardzo ładny turkusowy lakier) Reszta to same minusy, awaryjność, plastiki gorsze niż w Daewoo (mówię obiektywnie, miałem Nexię), trzeszczące, grzechoczące, piszczące wnętrze, problemy z odpalaniem w zimie, ogromna ilość małych usterek i inne rzeczy, o których nawet nie chcę pamiętać. To auto zniechęciło mnie do tego stopnia, że wolałem jeździć moim 'roboczym' CC 700 niż tym padłem. Nigdy więcej VAGa.

dodano 24.11.2008 19:10:47 przez

Jeśli ktoś szuka w tej klasie auta które ma być zwinne, ekonomiczne i przy tym niezawodne, to jest to chyba najlepsza propozycja. Żaden Francuz, żadna chińszczyzna, tylko sprawdzona już przez wiele lat jednostka napędowa 1.9 TDI (mowa o 90KM i 110KM bo te na pompowtryskach - 101KM, 115KM i 131KM już nie mają zbyt pochlebnych opinii, ale pompowtryski były już w nowszej Ibizie). Do minusów zaliczyłbym: - przestrzeń z tyłu - jakość wykonania wnętrza - trzeszczą troszkę plastiki W razie pytań zawsze chętnie odpowiem - tdiesel@op.pl lub GG: 2870007

dodano 19.12.2007 09:03:44 przez

typowe przeciętne auto miejskie, ani złe ani dobre, za małe dla rodziny z dzieckiem (dlatego chcę je sprzedać) idealne dla małżeństwa bez dzieci, dla jednej osby jest nawet super, w sumie przejechałem nim 65 tys. km i poważnych awarii nie miałem, drobne mało kosztowne usterki, zrobiłem nim trasę do Chorwacji bez problemu mimo że był sierpień a auto nie ma klimy, wizualnie auto ładniejsze niż nowa Ibiza, jazda po mieście i parkowanie całkiem przyjemne, w trasie nie jest źle 140-150 można nim sunąć, oczywiście nie jest to wyścigówka

dodano 12.12.2005 22:32:06 przez

Jest to mój pierwszy samochód, kupiony za własne pieniądze i mam go od nowości. Nie jestem więc obiektywny bo lubie go bardzo mimo jego naprawdę dużych i kosztownych wpadek (SKRZYNIA BIEGÓW i SPALANIE za duże). Jednak z drugiej strony bardzo przyjemnie mi się on kojarzy, naprawde rewelacyjnie się prowadzi i nigdy w trasie mnie nie zawiódł jeszcze (bo skrzynia padła pod samym domem jak wróciłem z wakacji hehe). Następny chyba nie będzie już seat, a jeśli seat to jakiś mocniejszy i do tego diesel.

dodano 09.08.2010 13:53:59 przez

Miałem Golfa3 , 2 sztuki golfa4, audi a4 i w żadnym z tych samochodów nie spotkałem tylu niedociągnięć. Wszystkie plastikowe elementy łamią się dosłownie w rękach. Nie mogę pojąć jak koncern VW mógł odstawić takie partactwo, jestem rozczarowany. Mój dobry znajomy mechanik(naprawia tylko samochody z koncernu VW)odradzał mi zakup Seata lub Skody, nie posłuchałem go. Teraz ja ostrzegam innych. Jest to mój pierwszy i na pewno ostatni Seat. Nie polecę tej marki nawet teściowej

Kierowcy, którzy oglądali Seat Ibiza, oglądali także

Dowiedz się więcej o Seat Ibiza

Przeczytaj o Seat Ibiza

Seat Ibiza Cupra - na podwójnym dopingu
Seat Ibiza Cupra - na podwójnym dopingu Niewielki Seat zaskakuje osiągami. To zasługa podwójnie doładowanego silnika 1.4 TSI. Sztywne zawieszenie oraz ostre hamulce zachęcają do dynamicznej jazdy. Najostrzejsza wersja Ibizy całkiem dobrze spisuje się także podczas codziennej eksploatacji.

Seat Ibiza - zobacz filmy

Seat Ibiza - SEAT IBIZA 1.2 TSI DSG - wideotest AutoCentrum.pl
Seat Ibiza - SEAT IBIZA 1.2 TSI DSG - wideotest AutoCentrum.pl Hiszpanie niepokornie wprowadzają własne rozwiązania, nawet jeśli mają do dyspozycji paletę gotowych "klocków" od VW. Z pewnością jest to sposób na indywidualność, ale czy nie ucierpi na tym praktyczność? Zapraszamy do obejrzenia naszego testu!

Seat Ibiza III 257