Ocena kierowcy - Seat Ibiza III

wasiu@fr.pl, 19 lat temu
Silnik 1.4 16V 75KM 55kW
Rok produkcji 2003
Seat Ibiza III 1.4 16V 75KM 55kW 2001-2006 - Oceń swoje auto
Ogólnie jestem rozczarowany. Przez długi czas jeździłem Seatem Cordobą Vario 1,6 75km. Autko miało jedną wadę - było głośne. Pozatym same zalety: bardzo wygodny i komfortowy jak na swoją klasę, niesamowicie elastyczny i zrywny, bardzo dobre hamulce, dużo miejsca, było bezawaryjne pomimo 85 tyś w 1,5 roku po prostu ogólnie 5 (było by 5+ gdyny nie głośność). Ucieszyłem się gdy dostałem nową ibizę, bo jak wielu, mi również się bardzo podobała z zewnątrz. Ładna linia nadwozia, ekstra przód, tył, 3 drzwi - fajne autko ..prawie sportowe :-). Zacząłem nim jeździć, niestety po kilku dniach już tęskniłem za Vario 1,6. Moc niby ta sama 75KM a auta jakby z innej bajki. Światy, piski, stukoty skrzypienia coraz bardziej mnie denerwowały i denerwują do dziś. Twardy , podatny na rysowanie plastik w środku, niedopracowane podłokietniki na drzwiach - wiecznie spadające łokcie. Nawet owa ładna linia nadwozia pociąga za sobą dziwną rzecz - jeśli otworzysz drzwi po deszczu ... wodę będziesz miał wprost na siedzeniu. Fabrycznie zamontowano strasznie głośne opony Firestone, pozatym autko bardzo ciche - to jedna z niewielu jego zalet. Stoisz na światłach i słuchasz silników aut obok. Jesli już jesteśmy przy zaletach ... zagłówki - niewiele aut tej klasy na regulowane nachylenie zagłówków, to duży + tego auta. Skrzynia też na +, pracuje idealnie. Silnik...hmmm troszku momentu brakuje ale ogólnie dobrze, dla wielu powinno wystarczyć. Zawieszenie przyjemne na równcyh drogach, później lepiej podgłośnić radio :-). Teraz już będzie samo narzekanie : Ból podstawowy to HAMULCE !!!ABS działa karygodnie, gdy zaczniesz hamować na nierównościach zaczyna popuszczać, zjeżdzasz z nierówności dalej hamująć ... dalej popuszcza !! tak tak ... kiedyś może ktoś lub coś tam po prostu stać! Tyle o hamulcach bo mnie krew zalewa. Teraz o serwisie ... no i już mnie zalała :-). Ogólnie brak kompetencji albo lenistwo - z usterek jakie podałem nie zrobili NIC, mieli zrobić auto do 12 ... było "gotowe" na 15, nawet stukacjącej o coś wycieraczki przedniej nie porpawili ...tragedia. Do teraz mam strasznie mieszane uczucia. Gdy droga jest równa auto bardzo ale to bardzo fanie się prowadzi, na nierównościach - koszmar
troszku mu brakuje do doskonałości, ale na polskie drogi OK
Zero problemów, sporotwy krótki skok, chodzi jak nóż w miękkim maśle :-)
Jego twarde zawieszenie można polubić, ale tylko do momentu napotkania dziury lub większej nierównośći, pozatym dużo pisków, skrzypów :-)
Nie ma problemów.
Raczej OK poza zbyt krótkim podłokietnikiem w drzwiach - łokieć spada. Zapomniałbym o doskonałych zagłówkach z regulowanym kątem nachylenia.
Wentylacja OK, ogrzewania nie sprawdzałem. Fajne podświetlane pokrętła.
Przy 3 dzwiach dosyć kłopotliwe wsiadanie do tyłu, szeroki próg, pozatym OK
Dałbym doskonale, gdyby nie potworny szum od fabrycznych opon Firestone, jak stoi na światłach to jest po prostu doskonale wyciszony!
średnie zużycie 7..7,5l, auto firmowe więc prawie zawsze się spiesz.
Auto w wersji którą jeżdze kosztuje 50 tyś ...to dużo za dużo za taki samochód.
Oj Oj duży minus, piski, skrzypy, różne dziwne odgłosy.
Najgorsze są hamulce - dziadowskie ABS, można się przez nie zabić ! Na nierównościach auto przestaje hamować ... Tylko czekać aż ktoś przedemną za nierównościami będzie miał lepsze hamulce.
Dziennik kosztów dla Seat Ibiza III 1.4 16V 75KM 55kW
8,3