Ocena kierowcy - Seat Ibiza IV SportTourer Facelifting

Krzysiek, 8 miesięcy temu
Rok produkcji 2013
Seat Ibiza IV SportTourer Facelifting 1.4 85KM 63kW 2012-2016 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Wole konfort niż sztywne zawieszenie a to pozytywnie wpłynęło na czas posiadania auta
Auto ładne pojemne lecz przy 92 tys km zaczęło powoli korodować maska od strony silnika , fotel kierowcy zgrzytał odczasu do czasu przy lekkich wybojach było denerwujące, 1,4 mpi mało palił caly bak starczał normalnej jazdy na około 750 km wiec na bak 45l jest okej lecz dynamicznością nie grzeszył do miasta dobry lecz na trasę np 300 km się męczył tzn jak sie jechało np 140 + to juz obroty na 4 tys i wyzej więc było głosnawo w środku, w miare wyciszony, lecz bardzo dobrze wybiera nierówności byłem w szoku jak dobrze, lekki teren też dał rade (droga leśna dzięki wysokiemu zawieszeniu)
mało dynamiczny lecz prosty, do gazu idealny dobrze sie wkreca na obroty ale wiadomo to tylko 85 km. Do maiasta polecam i odczasu do czasu jechać dłużą trase ale cały czas autostrada nie nie szkoda silnika i kierowcy. Mało pali pali okolo 6,5 l w mieszanym cyklu.
Przyjemna jak na auto miejsie precyzyjna przyjemny lekki opór i jak to w VW fajnie umiejscowiony wsteczny
lekko sztywny na zakretach lekko sie buja lecz wybiera nierówności jak szalony jak mam być szczery pokonałem nim dużo km na asfalcie i jak na szutrowych drogach i jak w leśnych, układ kierowniczy dla mnie BDB dlatego że lest lekki opór a nie że dmuchniesz i kierownica się rusza.
Dobra lecz po 7 latach auta zaczynało go coś brać czyli ruda ale nie znacąco tylko delikatnie i to bardzo
Siedzi się nisko jak na to auto szyba pomaga dlatego że jest pod dużym kątem i nie czuć że się jedzie autem miejskim, szyby spore lecz słupek C troche przeszkadza w cofaniu przy ruchliwej drodze
Dużo schowków ,wygodne siedzenia , lecz w środku nie za dużo miejsca ogranicz ją szerokie drzwi , lecz za kierownicą siedzi się naprawdę dobrze nie można narzekać też na bagarznik który jest Duzy i pomieści spokojnie 4 duże bagaże plus plecaki
Bardzo dobrze wieje lecz brakuje w nim zmiany mocy nawiewu przy wylotach wentylacji lekki minus ale za to bardzo szybko odparowywane szyby jak i odmraża zimą.
W lecie jest dobrze lecz w zimnie jak 2 osoby jada w grubych kurtkach to już się mogą dotykać rękoma, za to z tyłu jak mam 185 cm to już sam za sobą mam ciężko usiąść (dotykam siedzenia kierowcy)
Przeciętne przecież to auto do miasta lecz do 120 km na spokojnie jest cicho lecz powyżej już jest szum powietrza i dziwięk silnika.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 85KM 63kW [l/100km]

6,9