Lista ocen Seat Leon I Hatchback 1.9 TDI 150KM 110kW 1999-2005 (25) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 23 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Marian
Hatchback 1.9 TDI 150KM 110kW
W stosunku do dynamiki ktora oferuje rewelacja. Mamy niemal sportowe auto, ktore zadowoli sie 7-8 l ropy na 100 w miescie, na trasie spokojnie zjedziemy na 6.3-6.5. Przy czym nigdy nie bedziemy mulic prawym pasem. Wart ceny dla samej swiadomosci, ze prawie zaden samochod na drodze nie jest dla nas wyzwaniem. Ceny czesci jak dla aut grupy VAGa wiec jest ok, dostepnosc bez problemow. Naprawiaja to wszystkie warsztaty w okolicy, ale dobrze...
~busz666
Hatchback 1.9 TDI 150KM 110kW
Kupiłem dziesięciolatka ze stu siedemdziesięcioma tysiącami na wyświetlaczu, więc należy być gotowym na wydatki związane z eksploatacją. Jednakże mechanik twierdzi, że nie ma jeszcze co w nim wymieniać, a zmiana "dobrego na nowe" jest według gościa bez sensu. Toteż zasadniczo leję głównie paliwo i raz na -naście tysięcy wymieniam olej i filtry. Póki koszty utrzymania auta są normalne, tudzież normalne niskie, bo auto dużo nie pali....
~Michał
Hatchback 1.9 TDI 150KM 110kW
jeśli chodzi o paliwko-tutaj wszystko zależy od ciężkości nogi;) przy możliwie oszczędnej jeździe(80-120km/h) spalanie ok 5.3-5.5l na 100km co robi dobre wrażenie-ale nie kupuje się takiego auta dla oszczędności-150KM robi swoje-przy trzecim biegu i 3tyś obrotów-zaczyna się katapulta(jak to już ktoś powiedział;P) można śmiało lecieć lewym pasem i nie patrzeć się w lusterko wsteczne;P przy czym spalanie oscyluje w granicach 6-7,5l/100km co jest...
~przemo
Hatchback 1.9 TDI 150KM 110kW
zuzycie paliwa duzo wieksze niz przy np. lzejszym 1.9 tdi 110. pali prawie tyle co A6 2.5 tdi R5. to pewno przez to ze tyle wazy. min. trasa spokojnie(90-100): 5,9. trasa normalnie (100-130): 6,5-7,3, autostrada (180) 8,5, miasto (7-8,5). utrzymanie nieco drozsze niz np. golf iv tdi 110 (wieksze hamulce, grubszy stabilizator, opony zminie sie kompletami a nie parami), filtr+olej w haldexie)
~leontdi
Hatchback 1.9 TDI 150KM 110kW
paliwo ok na tracie przy pełnym baku i spokojnej jeździe to nawet można zrobić max 900-950 kilomtrów w mieście jak się szaleje to 7.3 do 8.5 litra na 100 kilometrów. Naprawy: zawieszenie tanie dużo części pasuje z volkswagenów ale jak sie jeździ ostrożnie to nawet można 100000 zrobic. Rozrząd nie jest tani 1000 zł już z robocizną.
~korusik@vp.pl
Hatchback 1.9 TDI 150KM 110kW
Narazie niewiem ile kosztuja przeglady i naprawy, ale zuzycie paliwa nie jest zle. Pali 6-10 litrow przy spokojnej jezdzie tak do 130 km/h. Jak juz podjezdzam pod 210km/h to juz pali ok 15-18l w miescie duzo niejezdze wiec niewiem.
~matv
Hatchback 1.9 TDI 150KM 110kW
spala mi 6,5 średnio, na trasie przy 160 na 6 biegu 6,3 więc jest nieźle jeżeli chodzi o naprawy to wymieniłem tylko przepływomierz no i coś przy zawieszeniu nie pamiętam dokładnie ale to jest normalne zwłaszcza przy naszych drogach
~Michał
Hatchback 1.9 TDI 150KM 110kW
w salonach wiadomo że drogo bo za kawałek plastiku np od bezpieczników 300zł jednak nie wiem czy jest sens pisać bo polski portfel jest biedny i wszystko jest drogie chyba że chińskie cukierki
~Jarek
Hatchback 1.9 TDI 150KM 110kW
Duży plus bardzo małe spalanie jak na tą moc silnika przy spokojnej jeździe samochód pali 6 litrów nawet nie, dopiero gdy się go przyciśnie pali w granicach 6.5-7 l.
~andreas
Hatchback 1.9 TDI 150KM 110kW
Mimo przebiegu w każdych warunkach od dróg gruntowych po \"autostrady\" nie miałem konieczności naprawy zawieszenia. Spalanie może być.
Seat Leon I Hatchback