Ocena kierowcy - Seat Toledo I

Amazon850, 18 lat temu
Silnik 1.9 D 68KM 50kW
Rok produkcji 1993
Seat Toledo I 1.9 D 68KM 50kW 1991-1999 - Oceń swoje auto
Gdyby nie ta widoczność do tyłu i doś niewygodne fotele (odczucie może być subiektywne - wcześniej jeżdziłem volvo 440 - tam fotele wprost zachęcają do jak najdłuższej jazdy), to nie ma się do czego przyczepić. A jeszcze zamarzające zamki - ale mam centralny. Najbardziej drażni zamek w korku paliwa - trzeba troche zimą kombinować na stacji:(
Jak się zagrzeje praktycznie go nie słychać. Mimo że jest to wolnossący diesel jest o wiele elastyczniejszy od większości silnikw benzynowych.
Po za pewnymi problemami z wrzuceniem pierwszego biegu skrzynia pracuje bardzo dobrze. Cóż może jest to tylko feler mojego auta.
Nie mam do niego większych zastrzeżeń.
Jedynie widoczność do tyłu jest bardzo słaba ze względu na duzy kufer. pomocne są tu czujniki parkowania.
Typowo niemiecka, posiada kilka słabych stron. (wczesniej jeździłem volvo i może dlatego się czepiam), ale ma również swoje zalety
Słabo ściaga parę z szyb, brak możliwości nadmuchu na szybę i do kabiny. Wolno się nagrzewa.
Cóż typowa limuzyna miejsca wszędzie bardzo dużo. Bagażnik olbrzymi.
Następne auto jakie kupie to też będzie diesel, ceny części :))) tanio :))). Dostępność części bardzo duża, przecież to prawie volkswagen. Wcześniej miałem auto na gaz, koszty podobne jeśli chodzi o zużycie na 100km. W dieslu mniejsze problemy. Tankujesz i jedziesz, zero problemów:)))
Za tą cenę, tak duże auto, pierwsza klasa.
Jeżdże pół roku i wymieniłem gumki drążka stabilizacyjnego (2szt. po 2zł, oraz łącznik drążka - 28zł i końcówkę drążka kierowniczego - 17zł). Ale to zaraz po zakupie. od tego czasu nic więcej:))))
Żadnych usterek:))))

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 D 68KM 50kW [l/100km]