Ocena kierowcy - Seat Toledo I

siara, 14 lat temu
Silnik 1.9 TD 75KM 55kW
Rok produkcji 1992
Seat Toledo I 1.9 TD 75KM 55kW 1991-1999 - Oceń swoje auto
Karoseria : rdza jednak pojawia sie w niektórych miejscach
Inne : klamki ktore lubia sie psuc
Jak narazie jestem na tyle zadowolony z mojego seata ze po sprzedaży 1,9td chcialbym kupic takie po lifcie 110km magnum z ostatnich roczników produkcji
Prosty silnik, turbinka w miare oczuwalna, chetnie ciągnie, ze wzgledu na niską mase auta 1050kg silnik daje sobie rade z samochodem, w 5 osób z bagazem juz troche gorzej jednak nie ma tragedii
skrzynia w moim toledo ma wadę polegajaca na tym ze przy niskich temperaturach cieżko wrzucic dwójkę, dlatego taka niska ocena, jak sie rozgrzeje czyli po ok 2min jazdy wszystko elegancko
zadarty bagażnik, spojler, szerokie słupki do tego u mnie slabe światło wsteczne ogranicza widoczność
Jak dla mnie wszystko na miejscu.
grzeje szybko i sprawnie, w lecie zimne powietrze nie jest zimne a cieplawe ale to chyba norma brakuje klimy:/
Jak dla mnie sporo miejsca z przodu, (jak ktos ma ponad 190cm moze zachaczac o podsufitke) z tylu gorzej jednak 2 osoby luźno sie mieszczą
silnik jest wyraźnie slyszany, zawieszenie tez słychac na dołach, do tego plastiki lubia trzeszczeć
Za tą sume która dalem za moje toledo napewno nie kupłbym nic pojemnijeszego, wygodniejszego, oszczędniejszego i tak bezawaryjnego, do tego ewentualne naprawy tego auta sa naprawde tanie (wspolne częsci z golfem i vento) takie zabiegi jak zmiana rozrzadu czy amortyzatorów napwno nie przyprawiaja o ból głowy jak to jest w przypadku aut japońskich
jak narazie duzo nim nie przejechalem jakies 11tyś, jedyny problem z ktorym sie spotkalem to stary alarm ktory w mrozy w zimie ześwirował i odciał mi paliwo. (za co został wyrzucony z samochodu), do tego klamki ktore kazdy nieumiejetnie ciagnie na sile przez co wychodza z drzwi
Jak narazie nie mialem

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TD 75KM 55kW [l/100km]