Ocena kierowcy - Skoda Citigo Hatchback 3d

djdejvidczenko, 7 lat temu
Rok produkcji 2013
Skoda Citigo Hatchback 3d 1.0 60KM 44kW od 2011 - Oceń swoje auto
Moje auto to to nie jest, jest to samochód służbowy, lecz zdążyłem już nim trochę pojeździć i zdecydowałem sie napisać opinie o tym samochodzie. Ogólnie samochód mi się bardzo podoba, jak na samochód z tego rocznika nie jest to jakieś super ultra mega nowoczesne auto, lecz jest to najniższa klasa, jakościowo bije dużo droższe i lepsze samochody.
Założona w salonie instalacja LPG Landi renzo. Samochód identycznie pracuje na gazie jak i na benzynie. Nie czuć spadku mocy, itd. Ogólnie silnik jest bardzo ekonomiczny. Tutaj naprawdę trzeba za******lać żeby spalanie wyszło powyżej 7 litrów. Do miasta silnik jest idealny, lecz przy tak dlugiej skrzyni biegów brakuje mu trochę dynamiki.
Długa, precyzyjna, nastawiona na ekonomie.
Prawie idealnie. Najeżdżając na dziurę, samochód czasem traci przyczepność.
Z tyłu ok, z przodu ok
Wszystko pod ręką. Niewiem jak w egzemplarzach 5d, ale tu w wersji 3d brakuje mi otwierania szyby pasażera z drzwi kierowcy.
W zimę ok, w lato klima czasami sie nie wyrabia
Jak na auto małe, z przodu i z tyłu jest wystarczająco miejsca
Jest ok
Silnik z instalacja lpg praktycznie jeździ na wodę i nie odczuwasz że masz samochód. Spalanie rzędu 8l osiągniemy chyba tylko wtedy, gdy zapomnimy zmieniać biegi i będziemy jeździć ciągle po mieście na jedynce :)
Brak tutaj zbędnej elektryki, tu jest wszystko co potrzebne człowiekowi do szczęścia. To fakt, że za 30 tysięcy (tyle kosztuje Citigo w salonie) można kupić np. Porsche Cayenne używane, lecz życzę powodzenia w jego utrzymaniu. Samo paliwo to koszt kilku tysięcy miesięcznie, a nie daj Boże coś sie tam zepsuje. A tutaj? Tylko jeździć bez końca :)
Po przejechaniu 115 tys. W ciągu 3 lat nic
Jw.