Ocena kierowcy - Skoda Fabia I Kombi

Przedstawiciel handlowy, 12 lat temu
Silnik 1.2 i 64KM 47kW
Rok produkcji 2006
Skoda Fabia I Kombi 1.2 i 64KM 47kW 2003-2008 - Oceń swoje auto
Silnik : Silnik nie do zdarcia, momentami żyłowany do granic wytrzymałości, a mimo to nawet oleju nie chciał palić.
Inne : Wyciel z kolumny kierowniczej, której nie można naprawic, trzeba ją wymienic, a to sporo kosztuje- kolumna cena 2200zł do tego końcówki drążków, robocizna i koszt łączny 3tyś zł.
Ogólnie auto bardzo dobrze się spisywało w mieście oraz na trasie, przejąłem je przy przebiegu 140tyś i kręciłem intensywnie do 287tyś, najpoważniejsza awaria to kolumna kierownicza która podobno czasami lubi się uszkodzić, trzeba rozpytywać po serwisach kto taniej zrobi, ja za naprawę zapłaciłem 3250zł w innym serwisie zapłaciłbym 4tyś. Auto intensywnie eksploatowane-miesięcznie robione 5-7 tyś km i pedał gazu przeważnie w podłodze i o dziwo nigdy nie zawiodła, zima nie zima odpalała na dotyk, eksploatacja można powiedzieć, że tania- raz kiedyś strzeli cewka zapłonowa na którejś świecy, normalna rzecz, mi zdarzyło się 2 razy-wymiana 150zł. Auto ma łańcuch rozrządu co zmniejsza koszty związane z obsługą rozrządu. Na takie autko z takim małym silnikiem i za takie pieniądze na prawdę należy się ogromny pozytyw.
Generalnie auto jeździło bez usterek, typowe wymiany eksploatacyjne.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.2 i 64KM 47kW [l/100km]

6,1