Ocena kierowcy - Skoda Fabia I Kombi

szaman3@onet.eu, 17 lat temu
Rok produkcji 2003
Skoda Fabia I Kombi 1.4 68KM 50kW 2001-2003 - Oceń swoje auto
Samochód dość dobrze trzyma sie drogi ale jego zawieszenie jest dość sztywne, uważam że słupki przednie powinny być ciensze bo na zakrętach widoczność dość spada i nie widać po przekątnej sporego odcinka. Wyciszenie jest dobre, uchwyt w drzwiach niezbyt fortunnie umiejscowiony bo przy próbie otwierania szyby trzeba rękę dość mocno przesunąć do tyłu. Wskazania komputera nie są zbyt dokładne, po zatankowaniu wskazywał że powinienem zrobić na tym paliwie około 690 kilometrów, po przejechaniu około 150 km okazało sie że zrobię jescze na tym paliwie co jest około 620 km ale już po przejechaniu 500 km okazało sie że zrobie jeszcze na tym co zostało już tylko 70 km. Czyli dokładność jest bardzo kiepska i wynosi granice błedu 120 km, to chyba dość sporo?
Dałem tutaj ocene 3-cią bo praca silnika jest dośc dobra ale z rozkręcaniem sie silnika i jego elastycznościa nie jest już tak dobrze.
Przełożenia skrzyni niezbyt dobre.
spalanie samochodu jak na jego pojemność i moc dość wysokie. Poprzednio miałem Honde Concerto 1.6 i mocy 120 KM i jazda nią była wiele bardziej agresywna a spalała mniej paliwa. Skodą jadąc spokojnie i delikatnie robie 100 km w jeżdzie mieszanej na 7,5 litra paliwa. Dla porównania honda spalała około 6,5 litra ale przy jeździe bardziej agresywnej.
W sumie oceniając ten samochód nie ma sie czym zachwycać bo za cene jaką za niego dałem a było to niecałe 45 tyś zł to spodziewałem sie troszke czegoś innego.
Dziennik kosztów dla Skoda Fabia I Kombi 1.4 68KM 50kW
8,3