Ocena kierowcy - Skoda Fabia I Kombi

wojczis, 12 lat temu
Silnik 1.4 TDI 70KM 51kW
Rok produkcji 2006
Skoda Fabia I Kombi 1.4 TDI 70KM 51kW 2005-2007 - Oceń swoje auto
Inne : Zawieszenie i skrzynia biegów.
Generalnie jestem zadowolony, samochód jest dokładnie taki jak się spodziewałem i spełnia moje potrzeby w 100%. Nie jestem fanem motoryzacji, Fabia to nie jest coś pięknego czy nieszablonowego tylko normalny dobry samochód. Drug raz pewnie bym nie kupił bo nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki :)
Kupując ten samochód wiedziałem że trzy cylindry w dieslu to nie będzie wysoka kultura pracy i cisza pod maską. Jedyne czego się nie spodziewałm to aż tak niskiej elastyczności, chcąc jako tako jechać trzeba często redukować biegi a optymalnie silnik pracuje między 2-2,5tyś obrotów.
Skrzynia jest bardzo dobra, przełożenia krótkie, biegi wchodzą bez problemów. Pierwszy bieg tylko do ruszania, czyli tak jak powinno być.
Bez zastrzeżeń, twardawo tak jak lubię.
Nie mam uwag, widzę wszystko to co trzeba i co chcę zobaczyć
Mniej więcej wszystko jest na swoim miejscu i działą porawnie.
Ciepłe powietrze jest naprawdę dość szybko, myślałem że będzie się dłużej nagrzewał. Klima działa poprawnie ale w duże upały nie do końca wydalała.
Mam 189cm wzrostu i za mną już z miejscem szlenstwa nie ma, ale w tym segmencie nie oczekujmy cudów, znam ciaśniejsze samochody. Za to baaaardzo duży plus należy się za bagażnik, bo w wersji kombi jest jak dla mnie idealnie! Innej opcji bym nie kupił.
No cóż wyciszenie jest przeciętne, ten silnik zapewne na wiele nie pozwala w tym względzie chociaż na pewno można by coś poprawić bo nie wierzę że samochody VW czy Audi z tym motorem też są takie głośne.
Zużycie paliwa jest jak dla mnie ok, jednak tym samochodem trzeba umieć jeździć. Ja mam delikatną nogę, jednak to nie jest samochód dla tych którzy lubią przycisnąć bo po pierwsze to nie tam moc po drugie przy ostrym kręceniu spalanie idzie drastycznie do góry. Ceny części są do przyjęcia myślę że na każdą kieszeń. Serwisuję poza ASO.
Przez blisko rok wykonałem tylko czynności serwisowe plus wymiana tulei wahaczy przednich

On - zużycie paliwa dla silnika 1.4 TDI 70KM 51kW [l/100km]

5,6