Ocena kierowcy - Skoda Fabia I Hatchback

Marcin, 17 lat temu
Rok produkcji 2000
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Skoda Fabia I Hatchback 1.4 60KM 44kW 1999-2007 - Oceń swoje auto
Samochód służy mi do pracy !!!! jeżdżę nim w trasy po całej europie i nigdy nie było tak abym staną w trasie :) Polecam wszystkim szukajcie Ale tylko używane i z silnikami disla lub benzynowcami ale tylko 1.4 MPI 1.2 Awaryjne słabe i,głośne spalanie podobne 1.4 16 V Bardzo drogie w eksploatacji wymiana rozrządu 1000 zł 2 paski 2 napinacze 2 rolki 1.4 MPI około 300 zł Najlepiej Wersje Elegance lub confort bogate wyposażenie Bardzo dobrze wyciszone ;)
Silnik ma 60 koni ( trochę mało na miasto wystarczająca) przy 80 tysiącach Zamontowany gaz z komputerem, Stara konstrukcja Silnika mała moc ALE silnik mimo przebiegu spisuje się Super Silnik bezawaryjny od nowości bez remontu Średnio co 100 tysięcy km wymiana rozrządu i oleju w skrzyni biegów, Świece co 40 tysięcy km i filtry, i raz na jakieś 50 tysięcy km czyszczenie przepustnicy Co ciekawe olej wymieniam w silniku raz na 30 tys km lub raz w roku rocznie samochodem pokonuje około 50 tys Km Silnik 1.4 MPI Jest silnikiem o wiele lepszym niż 1.2 Konstukcji VW Zapytajcie niezależnych mechaników :)
Do teraz bez remontu wymienione zostały 2 razy przeguby i olej Co 100 tys km
Samochód prowadzi się świetnie polecam opony 195/45/15 Opony fabryczne to szmelc chuczały głośniej niż zimówki Polecam wymiane na szersze innej marki Jedyne do czego można sie przyczepic to do awaryjności przedniego zawieszenia ,gałki,tu;eje wahacza szybko się wybijajaą Wspomaganie Elektryczne dostosowuje siłę wspomagania do prędkości (super bajer ) Audi A3 VW Golf 4,5, Bora ,Polo od 2000r, Seat Ibiza Cordoba po 2000roku mają takie samo zawieszenie :) Przednie
bez zastrzeżeń poza szerokimi słupkmi przednimi (do przyzwyczajenia)
Wszyscy narzekają na ciemny środek mam wersje Elegance mam jasną tapicerkę aluminiowe klamki wszystko jest pod ręką Nie mam zastrzeżeń Seaty Audi i VW mają podobne deski ;) Wszystko pod ręką :)
Klima super chłodzi ogrzywanie jesli termostat sprawny Zimą spisuje się super :) pilnować Filtra przeciwpyłkowego umiejscowionego pod nogami pasażera koło schowka :)
4 Osoby o wzroście około 170 cm podróżują wygodnie!!!
Świetnie patrząc na klasę auta Ale tylko w wersjach Elegance i confort (wile dodatkowego wygłuszenia)
Tutaj nie jest najlepiej Dlatego założyłem GAZ Miasto około 10.5 Gazu na klimie Trasa na klimie około 9 Gazu Na benzynie 1 litr mniej
Za moją w chwili zakupu w 2000 roku zapłaciłem 51 Tys zł dostałem komlet wyposarzenia Klima 4 poduszki ABS 4 Elektryczne szyby lusterka komputer alu fegi itp jeśli ma ktoś pytania piszcie na maila blade94@vp.pl
żarówki, trzeszcząca deska rozdzielcza, awaria wentylatora chłodnicy, naprawy zawieszenia nie kosztowne ale dość częste
nigdy nie stanołem w trasie zawsze wracam do domu!!! Samochód się nie psuje mimo przepiegu prawi 370 tys km Tylko elementy eksploatacyjne dlatego go nie sprzedaje ;)

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.4 60KM 44kW [l/100km]

8,7