Ocena kierowcy - Skoda Fabia II Hatchback

Silnik 1.2 i HTP 12V 70KM 51kW
Rok produkcji 2007
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Skoda Fabia II Hatchback 1.2 i HTP 12V 70KM 51kW od 2007 - Oceń swoje auto
Posiadam Fabię II z 2007 roku z silnikiem 1.2 HTP (12 V, 70 KM) w wersji "Style". Kupiłem ją w salonie, dziś auto ma 9 lat i 103000 kilometrów przebiegu, który sam zrobiłem. Jeżdżę głównie po mieście ale czasem też zdarzają się dalsze wyjazdy. Ostatnio musiałem jechać na drugi koniec Polski (550 km.) i samochód nawet się nie zmęczył. Rozpędzenie się do prędkości autostradowej nie stanowi dla tego silnika większego problemu i wcale nie jest w środku jakoś głośno, jak to niektórzy piszą (oczywiście trzeba sobie zdawać sprawę z tego, że samochód nie ma 200 koni i nie będzie powodował wgniatania w fotel, ale jeżeli ktoś uważa, że auto z tym silnikiem nie chce w ogóle przyspieszać, albo nie daje rady pod górkę, to mogę zapewnić, że jest w błędzie) . Jeżeli chodzi o usterki związane z silnikiem, to nie działo się absolutnie nic, silnik chodzi równiutko i cichutko, jak po wyjeździe z salonu, nie bierze ani grama oleju, w zawieszeniu kiedyś wymieniłem tylko tuleje na wahaczach, jeżeli chodzi o elektrykę, to musiałem wymienić silniczek sterowania szybami i jeden spośród czterech czujników cofania, także przez 9 lat wydałem na naprawy (nie licząc rzeczy eksploatacyjnych) jakiś tysiąc złotych, także uważam, że to tyle, co nic. Jeszcze dwa słowa na temat wyglądu samochodu, bo tu też jest dużo negatywnych opinii: jeżeli ktoś jeździ służbową Fabią w najtańszej wersji, to wcale się nie dziwię, że mu się nie podoba i potem nieobiektywnie to komentuje, bo przeważnie w takich wersjach jest czarna, przytłaczająca decha z samymi otworami w miejscach schowków, ja mam deskę dwukolorową, oba schowki zamknięte, tapicerkę jasną i w życiu bym nie powiedział, że wewnątrz jest brzydko, wręcz przeciwnie. Reasumując, uważam, że trudno by było znaleźć auto z segmentu B, które dorównałoby Skodzie Fabii.
Przez 9 lat absolutnie żadnej awarii. Silnik pracuje równo, cicho i nie pobiera ani grama oleju.
Precyzyjna. Biegi wchodzą bardzo lekko, jak w momencie wyjazdu z salonu.
Dobrze się trzyma drogi na zakrętach.
Widoczność bardzo dobra.
Wszystko pod ręką.
Grzeje się szybko, latem również szybko chłodzi.
Wystarczająca ilość miejsca dla czterech dorosłych osób, pięć też się zmieści, ale wtedy jest dosyć ciasno z tyłu.
Uważam, że jak na ten segment, to jest dobrze.
Poza rzeczami eksploatacyjnymi prawie żadnych kosztów.
Super.
Przez cały czas użytkowania miałem tylko usterkę silniczka sterowania szybami i czujnika parkowania. Nic wielkiego, można bez tego jeździć.
Nie było i mam nadzieję, że nigdy nie będzie.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.2 i HTP 12V 70KM 51kW [l/100km]

6,3