Ocena kierowcy - Skoda Favorit Hatchback

Rok produkcji 1989
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Skoda Favorit Hatchback 1.3 62KM 46kW 1988-1992 - Oceń swoje auto
Silnik : Bezawaryjny
Witam Skodę kupił mój ojciec jeszcze w byłej Czechosłowacji, Wyjeździła sporo i sporo przewiozła. W aucie nie było żadnych poważnych napraw za wyjątkiem wymiany łańcuszka rozrządu i części normalnie się zużywających podczas eksploatacji.Jedyną bolączką to słabe blachy i niestety konieczność większego dbania o czystość woziku aby nie wyglądał na wrak. Silniki Skody są niezawodne! to marzenie w dzisiejszych czasach ( w końcu kiedyś marka produkowała limuzyny)nic tylko lać i jeździć. Co do komfortu to sprawa raczej drugorzędna tym bardziej biorąc pod uwagę rocznik inne auta z tych lat nie były lepsze nie wspominając o stylistyce którą modelowi nadali Włosi, prezentował się lepiej od golfów nie wspominając o nowoczesnym wnętrzu jak na te czasy. Deska rozdzielcza nie składała się z lampek i marnego podświetlenia ale naprawdę przypominała deskę z prawdziwego zdarzenia. Co ciekawe popyt na model Favorit ciągle jest i nie ma problemu ze sprzedażą zapewne to za sprawą niskiej eksploatacji , niewielkich opłat i śmiesznych cen oryginalnych części. Gorąco polecam, obecnie kupiłem wersję Forman z 95r i jestem zadowolony. Dobry egzemplarz można już kupić do 2000 zł gdzie inne marki wysiadają. Pozdrawiam
Bezawaryjna
Drobne skrzypienia na gumach, jednak koszt wymiany jest śmieszny
Bardzo dobra
Bez zastrzeżeń
Spisuje się tak jak powinna
W porządku
Tu nieco gorzej, szału nie ma jednak lepiej niż w maluchu czy polonezie
Rewelacja 5,5l na 100km
Rewelacja
Skrzypiące gumy w przednim zawieszeniu
Brak

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.3 62KM 46kW [l/100km]