Ocena kierowcy - Skoda Felicia I Hatchback

jędrzej z MD, 14 lat temu
Rok produkcji 1996
Skoda Felicia I Hatchback 1.3 54KM 40kW 1994-1998 - Oceń swoje auto
Układ elektryczny : pomimo informacji \"ze środowiska\", że to najbardziej słaba strona feli nigdy nie miałem przykrych niespodzianek - autko zapala zawsze i w każdych okolicznościach przyrody - np mróz 23 stopnie itp.
Karoseria : korozja na tylnej klapie i przy tylnich nadkolach
Przeniesienie napędu : sprzęgło
fajne autko za niewielkie pieniądze, potrafi się odwdzięczyć niezawodnością jeśli o nie zadbasz, naleąy oczywiście ze spokojem podejść do mitów o tej marce i nie przejmować się idiotycznymi komentarzami co do kondycji kierowców skody.
zapala i jedzie, gdy na pokładzie tylko kierowca to bez zastrzeżeń, natomiast po zapakowaniu się w 4 osoby + bagaże mulasto.
biegi wskakują tam, gdzie powinny, problemy zaczynają się, gdy pada sprzęgło- ja już wymieniłem przy ok 140 tyięcy przebiegu, a teraz znów poleciało - założony Sachs
trzeba dbać - jak to na polskich off roadowych wojewódzkich trasach. czasami na koleinach potrafiła mi fela zamyszkować w bok, ale generalnie nie jest żle, nawet przy zaladowanym aucie.
do przodu i na boki ok. trochę gorzej przy cofaniu, ale da się przeżyć parujące szyby to norma, ratuje jedynie uchylenie okna i dmuchawa na full
daję 3,5 generalnie nie jest żle, przełączniki pod ręką - nie ma ichzbyt wiele ;-) moim zdaniem \"dziura\" na radio zbyt nisko umieszczona, przez co obsługa radia utrudniona i odrywa \"od drogi\"
w lecie kossssszzzzmar - po kilku godzinach na słonku w środku sucha sauna - klimatyzacja ręczna - otwarcie okien \"po skosie\" daje efekty w postaci huraganu szalejącego po kabinie, natomiast w zimie jest ok. auto szybko podaje ciepłe powietrze do środka i nawet przy dużych mrozach nie zmarzłem
z przodu jest ok. natomiast z tyłu nie jechałem:-) tył niestety ciasny za moin\\m fotelem, ale jak na tylnej kanapie jadą dzieci to spokojnie się mieszczą. piątka dorosłych w tym autku to hardkor. bagażnik jest spory, można w nim dużo zmieścić, po złożeniu tylnich foteli przewoziłem: stół okrągły o średnicy 120 cm wraz z 4 krzesłami; innym razem dwa rowery bez odkręcania kół.
przy zamkniętych oknach do 100 - 110 km / h da się wytrzymać i można rozmawiać. każda zmiana powyższch parametrów powoduje wzrost halasu do granic możliwych do zaakceptowania
nie jest żle, choć nie rewelacyjnie, ceny części do zniesienia, naprawy robię u znajomego mechanika, który jest lepszy niż 1000 serwisów, choć raz miałem przyjemność z serwisem z Wieliczki - było miło i z kulturą- wymiana paska klinowego od alternatora, który się zerwał \"w biegu\"
za te pieniądze może być, wolę ją od golfów astr i tym podobnych wynalazków.
zawsze wracam na kołach, nic nie wyskakuje nagle - fela zawsze dawała mi czas by dotoczyć się do garażu
wymieniałem dwa razy pompę wody - jak stwierdził mój znajomy mechanik ktoś za mocno napiął pasek wielorowkowy i szlag trafił łożysko, do wymiany poszło sprzęgło, teraz też można by to uczynić, bo jst \"na podłodze\" pozytywnie zaskoczył mnie układ elektryczny - nic się nie dzieje, raz wymiaeniłem żarówkę z tyłu.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.3 54KM 40kW [l/100km]

6,4