Ocena kierowcy - Skoda Felicia I Hatchback

majkel, 17 lat temu
Silnik 1.6 LX 75KM 55kW
Rok produkcji 1996
Skoda Felicia I Hatchback 1.6 LX 75KM 55kW 1995-1998 - Oceń swoje auto
kupilem ja za 150£ (niecale 900zl) nic dodac, nic ujac :)
Silnik VW, 75KM wystarcza na to auto, predkosc maxymalna ok 180km/h (bardzo lekka gorka), zadnego falowania obrotow, bardzo ladnie sie wkreca
ojjj topornie, topornie....
mieszkam w angli i drogi sa troszke inne niz w polsce, dlatego przy 80.000km nic nie puka, nic nie stuka a wszystkie gumy i amory sa oryginalne i maja 10 lat!!!
jeden maly minus, trzeba sie przyzwyczaic, gdzie sie auto konczy...
dobrze, ze jest air-bag kierowcy, bo 3-ramienna oryginalna kierownica jest tragiczna :) Plastiki marne, tapicerka marna, radio troche za nisko, przelaczniki kierunkowskazow identyczne jak w polo/ibizie.
grzeje swietnie juz po 200m jazdy... ale z wentylacja jest juz roznie, jak nie b. slabo. Szyberdach jest.... ale malo daje (tylko uchylny) i cieknie, auto bardzo slabo zaizolowane, nagrzewa sie NIESAMOWICIE szybko i mocno.
z przodu ok, z tylu ok i bagaznik duzy (combi) przeprowadzila juz niejednych ludzi
do 110km/h OK powyzej coraz glosniej, glosniej, glosniej... przy 170km/h bardzo glosno :)
trasa OK (6-7), w miescie 8-10 zalezy jak sie jezdzi, ponizej 8 bardzo ciezko zejsc. Ceny czesci bardzo tanie! Oryginalny tlumik kosztowal mnie 38£, pasek rozrzadu 7£
tutaj felicie sa w cenie, za dobry egzemplarz trzeba zaplacic 400-500£ ale przebiegi tych aut zazwyczaj nie przekraczaja 50.000km, mi usalo sie kupic bardzo okazyjnie i nie narzekam, auto przejsciowe, nastepne bedzie audi A4 TDI albo vitara
jak na razie tylna wycieraczka nie dziala i raczej juz nie zacznie dzialac :) Poza tym wszystko OK
NIC, auto serwisowane do zeszlego roku, od nowosci 80.000km ja jestem 2 wlascicielem, raz tylko odpadl tylny tlumik, ale czytalem, ze ten typ tak ma i trzeba go wymienic raz na 10 lat :)

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 LX 75KM 55kW [l/100km]

7,8