Ocena kierowcy - Skoda Octavia II Hatchback

Kierowca, 14 lat temu
Silnik 1.9 TDI PD 105KM 77kW
Rok produkcji 2008
Skoda Octavia II Hatchback 1.9 TDI PD 105KM 77kW 2004-2012 - Oceń swoje auto
Uważam, że Skoda wyprodukowała naprawde kawał dobrego samochodu. Jest ładna (po lifcie), do tego dobrze wykończona i ze sprawdzonym silnikiem (1.9 TDI). Nie zamienie jej bardzo długo, chybą, że wyjdzie nowa Octavia!:) Auto jest bardzo praktyczne.
Silnik bardzo dobrze radzi sobie z masą auta. Bez kłopotu wystarcza do płynnej jazdy jak również do przyspieszania przy wyprzedzaniu. Niektórzy narzekają na, że jest głośny jak jest zimny, ale ja uważam, że taki urok silnika na pompowtryskiwaczach. Kompletnie mi to nie przeszkadza.
Daję 4, bo ma jedną wadę która praktycznie wychodzi dopiero na trasach lub autostadzie - brak 6 biegu. Jeśli chodzi o 5 biegów, które ma i wsteczny działają bez kłopotu.
Świetnie trzyma się drogi, nawet w zakrętach.
Do przodu i na boki spoko. Do tyłu bez czujników parkowania byłoby kłopotliwe cofanie, ale ogólnie jest dobrze.
Wszystko pod ręką, a do tego pełna intuicja. Wsiada się i od razu wiadomo co gdzie jest.
Klima chłodzi bardzo szybko, a cieplutko w chłodne dzi też się szybko robi. Wprawdzie w zimę nie testowałem jeszcze, ale podczas chłodnej nocy bez kłopotu ogrzał się do zadanej temperatury.
Tutaj to rewelka. Nawet osoby powyżej 190cm nie mogą narzekać. W środku jest miejsca dla 4 osobowej rodziny bez kłopotu ściskania się. Każdy siedzi wygodnie i komfortowo, a do tego jaki bagażnik....wow!!
Tu dam dobrze ponieważ silnik jak już wcześniej wspomniałem mi nie przeszkadza. Jest on słyszalny dopiero przy prędkościach powyżej 160km/h, ale nie oszukujmy się - w Polsce nie ma za bardzo gdzie rozwinąć takich prędkości. Bardziej słychać opływ powietrza obok dużych lusterek i toczenie się kół po asfalcie.
A tutaj to już bajka. Chociaż dużo zależy od stylu jazdy. Zejść poniżej 4 litrów w trasie można bez kłopotu i wcale nie trzeba być przy tym zawalidrogą. Ale taka rozsądna jazda około 100km/h, łagodny przyspieszanie i przewidywanie na drodze daje spalanie od 4 do 4,3l. W mieście jak na warunki jazdy w warszawskich korkach też nie jest żle, bo wychodzi od 7-8l.
Uważam, że za tą cenę nikt nie znajdzie lepszego auta. A wersja Ambiente posiada wszystko co jest niezbędne, a kosztuje 75000tys. Jeśli ktoś chce się bawić tempomatem lub klimatronikiem, to może kupić wersje Elegance.
Nie mam się do czego przyczepić i oby tak dalej.
j.w
Skoda Octavia II Hatchback