Lista ocen Skoda Octavia III Kombi Facelifting (21) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 21 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~robert_g
Kombi Facelifting 2.0 TDI 184KM 135kW
Spalanie nie jest tak niskie jak w wersji 150KM. Jeżdżąc normalnie trzeba się liczyć z 6-6,5L w cyklu mieszanym (dojazd 35 km do Warszawy i korki w niej). Jak ktoś jeździ spokojnie i omija duże miasta (korki, światła) to 5L to będzie max jaki spali. Z drugiej strony jak ktoś ciśnie z pod każdych świateł to poniżej 8L nie zejdzie. Na autostradzie przy 140km/h - 6,5L. Ogólnie jestem bardzo zadowolony.
~Boogiesoul
Kombi Facelifting 1.5 TSI ACT 150KM 110kW
Póki co wbrew zaleceniem salonu wymieniłem olej po przejechaniu 5000 km. Serwis dopiero zaprasza mnie po przejechaniu 30tys km co uważam za jawne narażanie klienta na awarie w perspektywie dłuższej eksploatacji. Koszt wymiany oleju oraz filtra oleju wraz robocizną mniej niż 300zł.
~Krzychu
Kombi Facelifting 1.6 TDI 115KM 85kW
Wszystko jest dobrze do końca gwarancji, później już nie będzie miło. Sam wężyk turbiny około 120 PLN (a kuny sprawią, że szybko dowiesz się gdzie on jest). Przeglądy gwarancyjne niby bez kosztów, ale podzespoły Cię zjedzą, nie licz na rachunki poniżej 900 PLN.
~Robert
Kombi Facelifting 2.0 TSI 190KM 140kW
Średnie spalanie na poziomie ok 6,5 -7,0l jak dla mnie rewelacja (normalna jazda między miastami i podmiejska). W mieście przy normalnej jeździe mieszczę się w 9,0l. Dodam że jeżdżę tylko w trybie sport i zaraz po odpaleniu auta wyłączam system S&S.
~Rabin
Kombi Facelifting 1.4 TSI 150KM 110kW
O ile przez 85 tys. km nie zdarzyły się żadne usterki. Jeśli chodzi o zużycie paliwa to w mieście jest to akceptowalny poziom 7-9l/100km, na trasie przy prędkościach do 120kmh skoda zużywa 6-7l/100kmh. Na trasach szybkiego ruchu spalanie mocno rośnie.
~SKODAdriver
Kombi Facelifting 1.6 TDI 115KM 85kW
W trasie 6.4L ON co nie jest super mało, ale DSG i mała pojemność sprawiają, że w trasie bardziej oszczędne jest 2.0 TDI 150KM. Zbiornik paliwa to tylko 45L i jest to zdecydowanie za mało. 55 byłoby optymalnie.
~fryzjer1981
Kombi Facelifting 1.5 TSI ACT 150KM 110kW
samochód pod względem kosztów utrzymania na tym samym poziomie co 15 letni hatchback z instalacją LPG. Nie psuje się nic, a koszty paliwa nie rujnują porfela.
~JaPan
Kombi Facelifting 1.6 TDI 115KM 85kW
Właśnie zrobiłem trasę 1,5 tys km w 3 dni. Głównie autostrady. Średnio wyszło 5,2. Jechałem dość dynamicznie ale bez szaleństw - max 160 km/h.
~Łukasz
Kombi Facelifting 2.0 TDI 184KM 135kW
Koszty serwisu i częśći eksploatacyjnych typu filtry, klocki, tarcze umiarkowane. Nie miałem żadnych napraw poza eksploatacją.
~Grzegorz
Kombi Facelifting 2.0 TDI 150KM 110kW
Ok, ale chyba nic już nie będzie tak tanie jak Astra Classic. Lać dobry olej i jeździć.
Skoda Octavia III Kombi Facelifting