Lista ocen Skoda Octavia III Liftback 1.4 TSI 140KM 103kW 2013-2015 (29) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 20 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~wizz36
Liftback 1.4 TSI 140KM 103kW
Jak dla mnie niskie. Zużycie paliwa zależy od stylu jazdy. Przy normalnej jeździe do pracy (ok. 25 kilometrów w jedną stronę przy cyklu mieszanym, 3/4 trasa, 1/4 miasto i korki) zużycie było na poziomie od 6 litrów do 7 litrów paliwa. Przy szybkiej jeździe po autostradach - tak przy około 140-150 km/h na długich trasach po Europie - około 7 litrów. Przy szybszej jeździe na niemieckich autostradach - średnio 160 km/h, a miejscami 200 km/h...
~kropi
Liftback 1.4 TSI 140KM 103kW
Jak na razie to tylko paliwo, olej, przeglądy... nie jest źle, choć w wielu miejscach pisze się, że wymiana oleju co 30 tys. to trochę za rzadko. Ja wymieniam co 15 tys. Spalanie bardzo zależy od stylu jazy i rodzaju drogi. Po drodze gminnej czy krajowej, nie przekraczając 90 km/h, zejdziemy poniżej 5 litrów, i to w górach. Raz zrobiłem eksperyment i przejechałem się autostradą za ciężarówką - 4,5 litra, ale tak się nie da jeździć tym autem....
~Zadowolony z zakupu
Liftback 1.4 TSI 140KM 103kW
Na trasie 500 km, gdzie polowa to autostrada (140-160km/h) zas polowa to miasto/ drogi krajowe spalanie wynioslo 5,8l /100km. W miescie usredniajac caly tydzien i calkiem sporych korkach przy dojazdach do pracy 7,5l/100km. Do utrzymania stalej predkosci na V lub VI (czyli przy 50-60 km/h) biegu wystarczy mu 3,8 l/100km. Nie jest to diesel, ale biorac pod uwage osiagi to mysle ze rewelacja. Spalanie pewnie jeszcze spadnie gdy silnik sie dotrze.
~Waldemar
Liftback 1.4 TSI 140KM 103kW
Spokojna jazda - do 6 litrów. Trasa do 120 km/h - 5.5-5.6 l/100 km. Szybka jazda, załóżmy 160 - koło 7l Szybciej i agresywniej, weźmie i ponad 8, ale który silnik nie bierze wtedy paliwa. Generalnie jestem zadowolony z osiągów w tym względzie. Średnie spalanie mam na poziomie 6.5 litra, nie należąc do spokojnych kierowców. Jednym z wielkich plusów Skody są koszty serwisu i napraw.
~MarcinK.
Liftback 1.4 TSI 140KM 103kW
Jak pisałem wyżej. W tych pieniądzach konkurencja nie jest w stanie zaoferować niczego konkurencyjnego. Zużycie paliwa na poziomie 6,5 litra jazda mieszana (dużo jazdy po Wrocławiu ). Duży plus to pakiety pogwarancyjne, które umożliwiają wydłużenie gwarancji do 4 lat ( często pakiet oferowany gratis przez ASO ).
~Rafał
Liftback 1.4 TSI 140KM 103kW
Wiadomo... auto nowe to i koszty niskie. Wiem ile wydawałem przy dieslu EGR'y i inne zabawy. Tutaj tego na szczęście nie ma. No i to spalanie. Oczywiście nie takie jak w katalogu. Ale na zwykłej drodze krajowej przy normalnej jeździe jest naprawdę ekonomiczny (5,4 l/100). Na autostradzie przy 140 - 150 km/h 7,4 - 7,5 l/100 km
0,0
~guli200
Liftback 1.4 TSI 140KM 103kW
Zużycie paliwa: Miasto: 7 l/100 km Trasa: pokonałem dwie długie trasy ponad 4000 km każda. Spalanie wyszło ok 6,5 l/100. Dodam, że trasy były i po autostradach i po drogach krajowych. Uważam, że 6,5 to bardzo dobry wynik szczególnie przy prędkościach osiąganych na zachodzie:)
~pawelB
Liftback 1.4 TSI 140KM 103kW
Auto pali mniej niż przypuszczałem, oleju jeszcze nie dolewałem (chociaż wożę 1l w bagażniku na wszelki wypadek), żadnych kosztów oprócz paliwa do tej pory nie poniosłem (przegląd przy 30 tys /2 lata - czyli jak dla mnie za ok 8 tys lub 4 miesiące).
~kropi
Liftback 1.4 TSI 140KM 103kW
Auto jest nowe, więc na razie wydaję głównie na paliwo - średnie spalanie w okolicy 7 l/100 km uważam za przyzwoite. Przegląd ok. 500 zł po 30,000 i 1000 zł przy 60000 też są w granicach rozsądku. Oleju jak na razie nie ubywa.
Dziennik kosztów dla Skoda Octavia III Liftback 1.4 TSI 140KM 103kW
6,2
~Łukasz
Liftback 1.4 TSI 140KM 103kW
Tu słowa uznania..w trasie 4 osoby, prędkość do 120km/h, kilka depnięc i wyprzedzeni to 5.8l/100km. Śrenia z miasta i trasy - ok 500km to 6.4l/km. Masa nizsza o 90kg od poprzedniego mojego modelu jednak ma wpływ na zużycie paliwa.
Skoda Octavia III Liftback