Ocena kierowcy - Skoda Octavia IV Kombi

WojtekS2008, ponad rok temu
Silnik 1.5 TSI 150KM 110kW
Rok produkcji 2021
Skoda Octavia IV Kombi 1.5 TSI 150KM 110kW od 2020 - Oceń swoje auto
Samochód służbowy którym przebyłem 85000, w różnych warunkach i drogach całej Europy. Nigdy mnie nie zawiódł, nigdy nie zabrakło w nim miejsca pomimo że prywatnie używamy go dla 5 osobowej rodziny. Silnik uważam za rewelacyjny. Dobre osiągi i fenomenalne spalanie. Układ odłączania 2 cylindrów i super szybkie ogrzewanie zimą. Optymalny do tego samochodu. Samochód obszerny, teraz naprawdę Octavia aspiruje do klasy Passata. Niezłe nagłośnienie podstawowe. Są oczywiście mankamenty, to elektronika a dokładniej multimedia. Auto zastąpiło sporego SUVa i sprawdza się dzielnie jako wóz dla 5 osobowej rodziny. Szacunek dla Octavii. Trzeba też dodać że ogólnie jak ktoś szuka wyjatkowego samochodu to może się rozczarować. To samochód skonfigurowany aby być użyteczny i taki jest. Polotu brak :) Duży plus za dobrze działające układy bezpieczeństwa. Działa hamowanie z przedniego sensora jak i tylnych czujników, asystent pasa ruchu też robi robotę.
Rewelacyjny, oszczędny, moment obrotowy dostępny sporo poniżej 2000 obrotów. Kupuję teraz kolejny samochód i nie miałam wątpliwości że chcę ten motor, pomimo 5 osób w aucie + box i silnik się nie męczy
Nie jestem zadowolony. Był hałas, usunięty na gwarancji, znany temat dla użytkowników i serwisu. Jeździłem Passatem z tego rocznika i tam nie miałem wątpliwości czy bieg wszedł. Tu oczywiście tragedii nie ma ale mogło być lepiej. Polecam automat. Jest o wiele lepszy. Pierwsza rzecz która bym zmienił w tym aucie. Automat.
Nie mam zastrzeżeń. Skonfigurany na wygodę, komfort i to pasuje do tego auta. Jest dobrze
Ładny samochód. Nastawienie na komfort. Niezwykle użytkowy. Simply clever. Naprawdę
Brak zastrzeżeń, lusterka boczne w sam raz. Przeszklenia optymalne, kamera cofania bardzo pomaga. Dodam że czujniki parkowania same mogą wymusić hamowanie co niejednokrotnie uratowało mnie przed stłuczką
Jest super. Wiele schowków. Musiałem jednak odjąć za sterowanie klima. Nie jestem zadowolony ze jest sterowane z ekranu
Rewelacyjny. Super, ponad przeciętnie szybko grzeje i chłodzi. Jeden z większych plusów
Octavia zbudowana na golfie daje rade. 5 osobowa rodzina, w ostateczności box lub rowery na dachu i połyka kilometry.
To Skoda ale jako że silnik to benzyna jest cicho. Jeżdżę po niemieckich drogach bardzo szybko i jest ok
Spalanie poniżej 5l. Rewelacyjny. Oczywiście gdy jadę po autostradzie średnio 160km/h to jest poniżej 8
Myślę że cena jest atutem skody ale już nie jest najtańsza w swojej klasie.
Skrzynia, serwis zrobił. Usterka radia, auto tydzień w serwisie. Częste informacje o błędach czujników, same znikają po kilku minutach jazdy, rozłącza też bluetootha i jest to irytujące gdy mamy wrzucony ekran ze smartphone, np Google maps i się nawigujemy. Czasem 3 x rok sam włączył się alarm i nie da się go wyłączyć. Nawet jak zapalam silnik. Alarm po dziesięciu min wraca do normy. Raz zdarzyło się to w nocy na kampingu i było mniej śmiesznie. Mam nadzieję że w końcu wyjdzie soft który to wyeliminuje.
Nigdy mnie nie zawiódł tak aby nie zapalić

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.5 TSI 150KM 110kW [l/100km]

5,6