Lista ocen Skoda Rapid II (93) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 73 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~paweldante
Liftback Facelifting 1.4 TDI CR 90KM 66kW
Gdzieś przeczytałem że w ramach oszczędności, szyby w Skodzie Rapid nie są barwione, przez co mocno się nagrzewają i oddają to do kabiny. Pomyślałem - bzdura. Niestety faktycznie jak są upalne dni, trzeba mieć klimatyzację ustawioną na 3 oraz minimalną temperaturę, inaczej jest w kabinie przeciętnie. Dodatkowo nie ma w tunelu środkowym nawiewu na tylną kanapę, a kabina w samochodzie jest naprawdę spora. Efekt jest tak, że naprawdę trzeba...
~Andrzej
Spaceback Facelifting 1.0 TSI 110KM 81kW
Nagrzewa się po kilku minutach, klima chodzi wyśmienicie. Szybciej nagrzewa się podczas jazdy niż na postoju więc nie ma sensu rano stać pod domem i rozgrzewać auto bo po 5 minutach jazdy i tak będzie w środku ciepło. Bez klimatyzacji parują szyby, nawet w zimę A/C musi być włączone nawet jeśli jest włączone ogrzewanie, w przeciwnym wypadku po chwili zaparują szyby. Włączona klima nie wpływa jakoś negatywnie na użytkowanie auta więc nie ma z...
~miroslaw_k
Spaceback 1.6 TDI 90KM 66kW
Tutaj słabo, klima słabsza, niż w Fabii II. Poszli budżetowo. Przy wentylatorze na 1 prawie nie czuć, myślałem, że zepsuta. Dopiero na "2" jest chłodnie. W zimę zauważalnie wolniej niż Fabii nagrzewa się wnętrze. W zimę gdy trochę posiedzimy w aucie, szyby parują głównie z tyłu. Otwieranie szyb - nie ma czujników zablokowania - trzeba trzymać przyciskiem w górę i w dół. Jak podłożysz rękę między szybę a drzwi to zaboli, szyba się nie...
~vossenhall
Spaceback 1.6 TDI 105KM 77kW
nie mam klimatronika tylko manualna ale nie narzekam nawet mi bardziej odpowiada manualna. We wczesniejszym rapidzie mialem klimatronika i jak byly upaly i nastawilem dajmy na to 22 stopnie to najpierw dawal takim zimnej ze zaraz kataru dostawalem. Tu spokojnie powoli sam sobie reguluje temperature nawiewu. Ogolnie nic za nadto nie paruje a zima klima na przednia szybe i 2 min max i wszystko jest ok.
~rs1983
Liftback 1.2 TSI 105KM 77kW
Minusem jest naprawde BADZIEWNY nawiew, we wspomnianym wczesniej Lupo juz po kilku chwilach na "pierwszym biegu" nawiew oczyszczal szybe i mozna bylo spokojnie jechac, tutaj trzeba wlaczyc na 3 lub czwarty "bieg" i nadal efektu brak - co bardzo denerwuje, szczegolnie zima. To obok silnika najwiekszy MINUS tego samochodu.
~PJ40
Liftback 1.2 MPI 75KM 55kW
Największy minus auta: parująca przednia szyba. Owszem da się pokręcić wentylacja i problem znika, ale w żadnym innym aucie tego nie miałem aż w takim stopniu. W Scenicu było podobnie tylko przy zapchanym filtrze kabinowym, a tu ma tak w nowym aucie. Poza tym jednym problemem, rewelacja - klima ideał.
~Earvin
Spaceback 1.2 TSI 110KM 81kW
Mam manualną klimatyzację. Chłodzenie działa przeciętnie - dość długo trzeba poczekać na właściwą temperaturę. Co do ogrzewania nie mam większych zastrzeżeń. Brakuje możliwości równoczesnego puszczenia nawiewu na nogi i ciało - to bardzo dziwne i mocno przeszkadza.
~Rav
Spaceback Facelifting 1.0 TSI 110KM 81kW
Klimatyzacja trochę trzyma obroty w trybie auto, co po przesiadce z Volvo może odrobinę przeszkadzać ale wydaje się że tutaj zastosowano proszy układ z Fabii i nie ma możliwości regulacji. Poza tym wypada naprawdę dobrze - nastawiasz temperaturę i zapominasz.
~Andrzej
Spaceback Facelifting 1.0 TSI 110KM 81kW
Szybko się nagrzewa w zimie i szybko studzi w lato. Klimatyzacja zaczyna dmuchać zimnem niemal natychmiastowo. Nie zauważyłem parowania szyb, a jeśli wsiadłem rano do auta z zaparowanymi szybami, wystarczyło kilka minut aby pozbyć się pary.
~WrednyWWA
Liftback Facelifting 1.4 TSI 125KM 92kW
Manualna klimatyzacja Climatic bardzo szybko nagrzewa wnętrze, ale schłodzenie z wysokiej temperatury wymaga już, aby pochodziła ona przez chwilę. Ciężko dokładnie wyregulować pokrętła - gdyby zastosowano takie ze "skokiem", byłoby wygodniej.