Lista ocen Skoda Rapid II (99) - Wyciszenie

Na liście zabraknie 67 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~paweldante
Liftback Facelifting 1.4 TDI CR 90KM 66kW
Samochód jest świetnie wyciszony. Nawet przy prędkościach 160km/h-190km/h jest bardzo dobrze. Silnik jak jest na niskich obrotach jest wręcz nie słyszalny. Taką małą ciekawostką jest fakt, że w ramach oszczędności, grupa VW zrezygnowała z osłony silnika...Serio ? Ile by Was to kosztowało ? 1euro w skali samochodu ? Naprawdę jak podniesie się maskę samochodu, widać "goły"silnik bez osłony, przez co na zewnątrz jest dość słyszalny :)
~Żabka
Liftback 1.2 TSI 105KM 77kW
Auto jest przyjemnie wyciszone. Ładny dźwięk silnika dochodzący do wnętrza kabiny w postaci niskotonowych pomruków jest przyjemny dla ucha i niemęczący. Sytuacja zmienia się diametralnie po przekroczeniu 140 km/h. Natychmiast w samochodzie robi się bardzo głośno, a dźwięki są irytujące - kakofonia opon, opływającego wiatru i wyjącego silnika. W Fabii tego nie ma. Tyle tylko, że w naszym kraju nie ma się gdzie rozpędzać to takich prędkości...
~Andrzej
Spaceback Facelifting 1.0 TSI 110KM 81kW
Jest dobrze ale mogło by być lepiej. Przy prędkości autostradowej da się swobodnie rozmawiać z osobą w drugim rzędzie siedzeń i nie budzić przy okazji śpiącego dziecka więc nie jest źle. Oczywiście do aut segmentu D brakuje ale jest naprawdę przyzwoicie. W mieście, przy małych prędkościach jest bardzo cicho. Silnik jest bardzo dobrze wyciszony i poniżej 3-4k obrotów jest właściwie niezauważalny.
~aerofan
Liftback 1.4 TSI 122KM 90kW
WYciszenie oceniam dobrze. do 140 kmh jest powiedziałbym komfortowo, 160-180 jest przeciętnie, ale nie drażniąco (szum powietrza). Powyżej - to nie jest auto do jazdy z większymi prędkościami :) Przy wysokich obrotach silnika jest hałas, ale tylko wyprzedzanie, bo na trasie jak wrzuci skrzynia 7 bieg to nie wchodzi powyżej 3000 obrotów i jest naprawdę cicho.
~andreas07041987
Liftback 1.2 TSI 105KM 77kW
Z wyciszenia jestem mniej zadowolony, Bo spodziewałem się trochę lepszego wyciszenia. W lagunie Miałem lepsze powiem szczerze. Można szybko sprawdzic wyciszenie samochodu ustawiając głośno muzykę i wyjśc z samochodu. Odrazu zauwazymy że nie dali wystarczająco mat wyciszających. Ale da się przezyc ...
~Marcej_Rapid
Liftback 1.2 TSI 85KM 63kW
Do 100km/h jest super, silnik dopiero na wysokich obrotach daje o sobie znać. Jednak ok powyżej 100km/h samochód przypomina nam, że jest niskobudżetowym produktem Skody (czy też Seata jak kto woli). Dłuższa jazda z prędkością 140km/h zniechęca do podróżowania :(
~Andrzej
Spaceback Facelifting 1.0 TSI 110KM 81kW
Do Lexusa mu daleko ale i tak jest lepiej niż w mojej poprzedniej Hondzie Civic VIII. Silnik jest bardzo dobrze wyciszony, jedyne dźwięki to szumy opływowe powyżej 120 kmh. Przy 120-140 da się spokojnie rozmawiać, powyżej trzeba podnosić głos/podkręcać radio.
~sayo83
Liftback 1.2 TSI 85KM 63kW
Pasażerowie zaskoczeni, że auto może tak cicho chodzić. Jedyny minus to gumki łączników stabilizatora, które z tego co czytałem to potrafią w nowych skrzypieć przy minusowych temperaturach - ja wymieniłem i jest ok
~BB
Spaceback 1.6 TDI 90KM 66kW
Słychać, że diesel pod maską. Wyciszenie to zdecydowanie najgorszy problem tego samochodu Często rozmawiam przez zestaw głośnomówiący i przy większych prędkościach ciężko zrozumieć co druga osoba mówi przez telefon...
~wolo
Liftback 1.2 TSI 110KM 81kW
W porównaniu do fabii I octavii - rzeczywiście jest tak jak mówią w salonie - dokładnie pomiedzy fabią a Octavia. do 100 km jest ok, problem sie robi od 130-140. jednak jest o niebo lepiej jak w 3 generacji fabii.