Ocena kierowcy - Skoda Roomster Mikrovan

Przemo, 12 lat temu
Silnik 1.4 TDI 80KM 59kW
Rok produkcji 2008
Skoda Roomster Mikrovan 1.4 TDI 80KM 59kW 2006-2010 - Oceń swoje auto
Silnik : Obawiałem się silnika z trzema cylindrami bo to dość egzotyczne rozwiązanie. Jednak na dzień dzisiejszy mogę stwierdzić że silnik jest bezawaryjny, elastyczny, i ekonomiczny. Do redakcji. Pisząc tego typu artykuł należało by sprawdzić i ustalić kilka faktów. To skoda Roomster była pierwowzorem dla Fabii a nie odwrotnie. To z Roomstera przeniesiono \"przód\" auta i takie elementy jak stylizacje wnętrza w tym deskę rozdzielczą a nie odwrotnie.
Po 3 latach użytkowania mogę śmiało powiedzieć że jest to idealne auto do miasta, i dłuższe wypady dla 3-4 osób.
Zaraz po zakupie auta,po 3 tyś km, został zmodyfikowany program silnika, i tak z 1,4 TDI uzyskano 105KM i 260Nm. Dzięki temu zabiegowi silnik zyskał na elastyczności i spadło spalanie. Po 40 tyś silnik sprawuje się rewelacyjnie i bezproblemowo.
Brakuje 6 biegu.
Mimo swej wysokości, samochód pewnie trzyma się drogi.
Climatic - działa bez zarzutu,latem i w zimę. Przy niższych temperaturach w początkowej fazie jazdy gdy silnik nie jest jeszcze rozgrzany, podgrzewanie powietrza wspomagane jest przez elektryczną nagrzewnicę.
Wygodnie tym autem mogą podróżować cztery dorosłe osoby.
1,4 TDI to jednostka trzy cylindrowa, przy niższych obrotach, na postoju jest nieco głośniej niż być powinno.
Przy spokojnej jeździe, poza godzinami szczytu, latem przy włączonej klimie spalanie jakie udało mi się osiągnąć na odcinku 100 km to 4,2 litra na 100km (50/50 miasto,trasa). Średnie spalanie w użytkowaniu codziennym, nie kasowane, odczytane z komputera to 5,2 litra.
Niemiecka solidność w czeskim opakowaniu mogła by być nieco tańsza. W chwili obecnej gdybym miał tę samą kwotę przeznaczyć na nowy samochód poważnie zastanawiał bym się nad zakupem innego samochodu, z koreańskim rodowodem.
zaraz po gwarancji musiałem wymienić łożysko kolumny mak persona i zamek pokrywy bagażnika. W ramach gwarancji, przed upływem 2 roku użytkowania zostały wymienione elementy chromowane grilla.
Bezproblemowo

On - zużycie paliwa dla silnika 1.4 TDI 80KM 59kW [l/100km]