Skoda Roomster - Oceń swoje auto

lista nadwozi Skoda Roomster
lista silników Skoda Roomster
Mniej

Oceny Skoda Roomster

3% gorzej niż w segmencie Mikrovany (3,98)

autodna

dodano 26.01.2013 przez

Generalnie jesteśmy z żoną bardzo zadowoleni z autka, a oboje jeździmy nim naprawdę dużo. Największe plusy to silnik: ekonomiczny, niezawodny,o odpowiedniej dynamice i elastyczności, precyzyjna skrzynia biegów, bardzo dobry układ kierowniczy oraz przestronność i funkcjonalność samochodu, Duża swoboda w konfiguracji wnętrza,więcej niż przyzwoite możliwości ładunkowe przy kompaktowych rozmiarach, co nie jest bez znaczenia w mieście. Auto jest zwrotne i poręczne. Dla naszej 4-osobowej rodzinki w sam raz. Generalnie konstrukcja jest bardzo przemyślana i przyjazna użytkownikowi. Solidna czesko-niemiecka robota. Stylizacja niewątpliwie dyskusyjna, cóż to kwesta gustu. Z denerwujących rzeczy dla mnie to materiały wykończeniowe o bardzo kiepskiej jakości, choć co do jakości montażu i spasowania elementów nie ma się co czepiać ale wnętrze jest smutne i króluje w nim marny plastik np na bokach drzwi,chociaż przy dwóch osobnikach w wieku 5-ciu i 3 lat ładujących się do środka z buciorami uwalonymi wszystkimi możliwymi substancjami i namiętnie znoszącymi do tyłu rożne "zabawki" np patyki, drewno, rośliny, itd itp umożliwia łatwiejsze utrzymanie czystości. Wada jest tez kiepska widoczność szerokie słupki i trochę za mała przednia szyba. Jesli ktoś potrzebuje solidnego, ekonomicznego, funkcjonalnego, przestronnego ,niezawodnego i taniego eksploatacji samochodu szczerz polecam!!

dodano 19.01.2013 przez

Dobre auto dla osub lubiacych naprawiać auta bo skoda Roomster to wymarzone auto do tego celu. Zacznę od początku auto kupione jako trzecie w domu tkie małe służbowe autko (nie dla pracownikow ) i zaczeło się 3x padla elektronika ale to nie koniec zawieszenie rozlatuje się co 6 tyś km ( polskie drogdi dla skody to przeszkoda nie do pokonania ) urwane odboiniki tylniego zawieszenia to norma ( co nato ASO tak bywa w tym modelu ? ! ? ! ) czy to koniec NIE ten dobry nowoczesny niemiecki silni z tą całą ich super technologią rozlecial się prz 41 tyś km !!! ( AAAAA !!!!) co nato ponownie pan z ASO "nie jest tajemnicą że silniki 1.2 i 1.4 TSI są naigorszymi silnikami w europie i na świecie i tak wogule prawdopodobnie zostaną wycofane z produkcji bo dodatkowo rozlatują się pierścienie tłokowe, a nawet całe pękają tłoki. Oprócz tego nagminne są awarie sprzęgła kompresora oraz zbieranie się nagaru w głowicy' Teraz gdy zostalem oswiecony przez serwis skody za co im dziekuje TWIERDZE ŻE SKODA TO NAJWIĘKSZY ZŁOM DLA DEBILI ( szkoda że i ja do nich należe, a własciwie należalem bo smiecia pozbyłem się )

dodano 08.11.2010 przez

W podsumowaniu. Auto z przodu Fabia z tyłu Oktawia jeśli chodzi o zawieszenie - dość komfortowe. Silnik nowoczesny, ze sporym zapasem mocy i temperamentem, przy wrażliwej nodze może być oszczędny, ale frajda z jazdy jest. I chyba to co najważniejsze dla osoby chcącej kupić takie, a nie inne auto. Ogrom miejsca z tyłu dla pasażerów i ogromny bagażnik. Mam wrażenie, że większy niż w Yeti. Dlaczego piszę takie, a nie inne auto? Bo urodą ono nie grzeszy, ale swoimi właściwościami funkcjonalnymi jest bezkonkurencyjne w tej cenie oczywiście. Szukałem kombi, ale ceny tych aut z segmentu C były o 10tys. większe od tego. A ilość miejsca dla pasażerów większa jest w tym. Aspekt aranżacji wnętrza i ilość miejsca z tyłu oraz cena przeważyły nad decyzją zakupu.

dodano 18.09.2012 przez

Auto było dobrane do potrzeb (rodzina z dwójką małych dzieci) i budżetu. Na razie zrobione 4tys, (z czego 3,5tys podczas wakacji). To co niesamowicie zaskakuje, to pakowność. Bagaże na dwa tygodnie wakacji (w tym wózek z gondolą i nosidło) sięgało raptem do wysokości podniesionych zagłówków tylnich siedzeń. Po prostu bagażnik i miejsce na tylnych siedzeniach są rewelacja! Samo prowadzenie auta z takim obciążeniem też było w porządku: auto dawało radę i całkiem przyzwoicie i miło się prowadziło. Tak więc pod względem praktyczności jestem bardzo zadowolony. Jeśli tylko auto będzie dalej bezawaryjne, to będzie myślę, to bardzo udany samochód dla nas, jako rodziny z małymi dziećmi.

dodano 25.02.2012 przez

Nawiążę do oceny jaką wystawiłem przy 4 tys. km w dziale "Testy i opinie". Jest dobrze, ale pojawiła się łyżeczka dziegciu. Czy kupiłbym to auto drugi raz? Pewnie tak, ale z zupełnie innym silnikiem. A takiego jaki odpowiadałby mojej skromnej osobie ten koncern nie posiada. Zwykła jednostka benzynowa. A silnik 1,4 niestety nie jest najlepszym rozwiązaniem. Bez księgowego przy fazie projektowania i wdrażania do produkcji. Ale księgowi pewnie wszędzie się już zadomowili. Auto o ponad przeciętnych możliwościach, którego wizerunek psuje źle pojęta oszczędność przy projektowaniu i testowaniu nowej jednostki napędowej. Dotyczy to w sumie wszystkich aut VAG z jednostkami TSI.

dodano 10.05.2010 przez

To zwykły samochód. Z jednej strony przestronny, pakowny, idealny dla rodziny 2+1 lub 2. Z tym silnikiem bardzo przeciętny, choć nie jest zawaligroga. Mam fabryczny gaz więc też przyjazny dla kieszeni. Nic nie psuje się. Z drugiej strony BARDZO GŁOŚNY!! Jakość użytych materiałów pozostawia wiele do życzenia (twadre ja stal, sam plastik), ich spasowanie jest dobre. Ale ich jakość i zapewne poczynione oszczędności w wygłuszeniu robi swoje. Samochód może lepiej by się sprzedawał gdyby nie materiały i HAŁAS. Dodam, że w firmie mam taki 1.9 diesel - tam już głowę urywa.

dodano 13.08.2008 przez

samochód słuzbowy,jezdze dosc ostro-obrotomierz krecie sie w zakresach 3000-4500obr-jest to jedyna metoda wydobycia z auta jakiejs dynamiki.Do tej pory nie bylo zadnej powaznej uterki ktoraby unieruchomila pojazd.dobijajaca jest wszechobecnosc wątpliwej zreszta jakosci plastiku .Dziwne,ze pomimo tylu wad,ktore opisalem w poszczegolnych sekcjach jezdzi mi sie nim bardzo dobrze-silnik słaby i głosny,a jazda sprawia przyjemnosc-na prawde dziwne...Ogólnie-autko bardzo fajne,ale koniecznie z silnikime 1,9tdi-słabsze diesle to porażka

dodano 03.01.2010 przez

Problemem są ostre krawędzie przednich drzwi. Powazną wadą samochodu sa kiepskie swiatła. Zastosowanie ref.projekcyjnych z żar.H7 to porażka-światła długie słabo oświetlają drogę,zastosowanie zestawu xenon-6000 poprawia znacznie widzialność.Dlaczego nie zastosowano podwójnych lamp w reflektorze ja w oktawii.Brak propozycji nowoczesnych silników TSI.Brak oddzielenia od komory bagażnika,w wersji style brak czujnika temp.płynu chł.,kiepska jakość plastiku wnętrza.Warto zastanowić się nad wyciszenim-jast za głośno.

dodano 01.11.2013 przez

W sumie to nie ma do czego się przyczepić jak na ten segment. W moim odczuciu zawieszenie mogłoby być trochę bardziej komfortowe, zawieszenie słychać przy jeździe po nierównej nawierzchni. Idealny samochód "dla dziecka" - tylne szyby są ogromne! Dodatkowo posiadam szklany, panoramiczny dach - rewelacja! Ponadto - składane, wyciągane i przesuwane tylne siedzenia, duży bagażnik, przestronne wnętrze. Oprócz możliwości konfiguracji wnętrza, silnik jest na drugim miejscu pośród atutów tego samochodu.

dodano 24.01.2010 przez

Jak wcześniej napisałem samochód bardzo dobrze się sprawuje i jestem z zakupu bardzo zadowolony. Czego mi brakuje ? : silnika TSI i wersji z climatronikiem. Następnym samochodem napewno też będzie skoda bo mimo wielu opini negatywnych na temat tej marki samochody mają dobry stosunek cena/jakość i są tanie w serwisowaniu. Jak komuś przeszkadza logo to można je zmienić i poprawić wygląd samochodu korzystając z firmy milotec.