Ocena kierowcy - Skoda Superb I

m29, 16 lat temu
Silnik 1.9 TDI PD 131KM 96kW
Rok produkcji 2004
Skoda Superb I 1.9 TDI PD 131KM 96kW 2001-2008 - Oceń swoje auto
Kupiłem "przypadkiem" w 2006 rocznik 2004 tzw testowy (jazda testowa w salonach) z przebiegiem 11000 km. Przesiadłem się z Octavii 1,6 benzyna - bardzo ją lubiłem, była bezawaryjna ale jak chciałem depnąć to musiałem wcześniej zrobić sobie " plan deptania" bo inaczej można było wypchać podłogę pod gazem -straszny był muł (75KM). Wsiadłem do Superba 1,9 TDI (ok 130-140 KM) i aż mi się gęba uśmiechnęła. Po prostu miodzio. Fakt ma turbodziurę do 2000 obr/min, ale powyżej czuć jak wciska. Na początku nie mogłem się przyzwyczaić, gasła mi na skrzyżowaniach - nie słyszałem silnika no i ta turbodziura. Miejsca w środku po pachy - z czego najlepiej chyba tym na tylnym fotelu. Gdybym chciał kupić używkę to za te pieniądze miałbym ekstra furkę. Ale oglądałem i Passata i Mersia i Forda a nawet jkiegoś śmiesznego Ssangyonga - żaden nie miał tyle miejsca w środku, a ksenony, klima i inne tylko w opcji za dopłatą (niemałą). Lubię ten samochód bo ma klasyczną linię, jest w miarę tani w utrzymaniu, nie rzuca się w oczy (to przecież tylko skoda), siorbie jak małolat, ma parę (na autostradzie miałem 230km/h), jest przestronny i w miarę wygodny. Kicha to bagażnik i ta dziura co się do n iego wkłada - za mała - w Octavii było lepiej. Gdyby pepiki wyprodukowały takiego Superba combi to bym kupił w ciemno - salonka z kempingiem w jwdnym, ale niemcy nie pozwolą, passat poszedł by do muzeum a tak to chociaż tego kombiaka biorą. Podsumowując - chcesz szpanować kup beemę lub audicę najlepiej taką 15 letnią co bokiem chodzi, wstaw niebieskie diody i jarzeniówki pod podłogę, domaluj sobie jeszcze m-cośtam albo quattro i masz masochistyczny prawie pojazd. Ale jeśli chcesz jechać komfortowo i bezstresowo z rodziną na wczasy i nie rzucaś się w oczy to skodzinka jest rewelka.
Miałem Octavię 1,6 benzyna, nie przypuszczałem, że diesel może mieć taką parę
jedynka i dwójka trochę ćiężko wchodzą
nie narzekam
do tyłu słaba
nie mogę się przyzwyczaić do klimatronica
full wypas - jeszcze 5 lat i taryfiarze wkońcu będą mieli porządne taryfy
jak wyżej, przesiadłem się z Octavi 1,6 - ta mi gasła przez 2 tygodnie na każdym skrzyżowaniu - nie słyszałem silnika. Przy wyższych prędkościach mogło by być lepiej (mam na myśli ponad 190)
Średnie miasto i trasa (a więcej jeżdżę w mieście) wg komputera 6,7l
Kup za stówę jakąkolwiek nówkę z takim wyposażeniem, ja nie znalazłem nic.
Na razie padło mi tylko podświetlenie po lewym lusterkiem (w serwisie kawałek plastiku z diodami kosztuje prawie 300 zł) - mogę bez.
Odpukać nie było
Dziennik kosztów dla Skoda Superb I 1.9 TDI PD 131KM 96kW