Ocena kierowcy - Skoda Superb I

Silnik 2.5 V6 TDI 155KM 114kW
Rok produkcji 2002
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Skoda Superb I 2.5 V6 TDI 155KM 114kW 2001-2006 - Oceń swoje auto
Ogólnie auto bardzo wygodne - polecam wysokim osobom - bo sam do niskich nie należę. Wypady na urlop czy za miasto w 3-4 osoby to czyta przyjemność. Auto raczej bez szczególnego charakteru z pewnością nie dla indywidualistów. Jeździłem wszystkimi modelami skody poza fabią i romsterem i uważam że jest to najlepszy model skody. Daleki jestem od porównywania Superba do Audi, BMW itp gdyż jest to inna półka cenowa i choć dużo jest opinii że jakościowo odstaje od w/w marek to nie do końca tak jest. Generalnie zależy na jaki egzemplarz się trafi bo gdybym miał skomentować A6 Kombi którą jeździłem poprzednio to suchej nitki bym na tym aucie nie zostawił.
Jeśli chodzi o kulturę pracy silnika, poziom hałasu i elastyczność to nie jest najgorzej ale w aucie z takimi aspiracjami powinno być znacznie lepiej
Skrzynia 6-cio stopniowa manualna bez zarzutów.
Układ jezdny - hmm. Na polskich drogach czasami trzeba trzymać kółko czujnie, poza tym oki.
Zużycie paliwa minimalne jakie udało mi się w trasie zrobić to 5.8l/100km. W terenie zabudowanym bywa różnie ale średnio 8-9 l/100km. Uważam że jak na motorek 2,5l z v6 to wynik całkiem dobry zważywszy że samochód jest nawet żwawy jak na swoją masę.
Cóż w 2002r. auto z maksymalnym wyposażeniem plus fabryczna nawi i sund system kosztowało 130tyś zł. Za te pieniądze mogłem kupić gołe A6 sedana lub w średnim wyposażeniu A4. wybrałem skodę ze względu na przestrzeń no i wyposażenie no i w sumie do dziś nie żałuję.
Nie miałem poważniejszych kłopotów z autem. Choć przed zakupem dochodziły mnie słuchy że motor 2,5l TDI ma pewne wady. Generalnie trzymam się książki serwisowej dbając o wszystkie wymiany, pasków/rozrządu itp wiec możne stąd brak dotychczas jakiś problemów a możne jeszcze wszystko przede mną bo nie wiem ile jeszcze nim pojeżdżę - rok może dwa. Jedyną usterką która mnie spotkała to posypała się gąbka siedziska kierowcy - koszt zakupu 530zł + 170 zł wymiana.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.5 V6 TDI 155KM 114kW [l/100km]

5,8