Ocena kierowcy - Skoda Superb II Sedan

Boratek, 12 lat temu
Silnik 2.0 TDI CR DPF 170KM 125kW
Rok produkcji 2011
Skoda Superb II Sedan 2.0 TDI CR DPF 170KM 125kW 2008-2013 - Oceń swoje auto
Silnik : Najbardziej zaskoczyła mnie ekonomiczność i wyciszenie tego auta. Niezawodność , jak na razie, jak to w Skodzie: bez zarzutu.
Silnik pracuje jak zegarek, dynamiczny i cichy. Ostatnio przejechałem się z kolega nowym Mercedesem E-klasą z 2,2 l dieslem i ... silnik było słychać wyraźnie głośniej - to tak dla porównania.
Jedyne co powoduje u mnie niedosyt. Przy dynamicznym ruszaniu trzeba się naprzebierać ... Wyraźnie ciągnie dopiero od trójki. Dziś bez zastanowienia bym wziął DSG.
Jedynie przy aucie w pełni załadowanym zaczyna czuje się jak trochę pływa. Poza tym zawieszenie ciche i komfortowe. Idealny w długie trasy, które często pokonuję.
Nic do zarzucenia. Z uwagi na problemy z kręgosłupem siedzę dość wysoko i prosto więc drogę widzę doskonale.
Skoda ma wszystko co trzeba tam gdzie trzeba.
Klimatronik w standardzie. Rozgrzewa się szybciej niż poprzednik na pompo-wtryskiwaczach. Nic do zarzucenia.
Bezkonkurencyjnie! W tej klasie żaden samochód nie oferuje tyle miejsca pasażerom z tyłu co SUPERB. Krótko przed zakupem jechałem do Niemiec AUDI A6 - z tyłu, niestety - i cóż ... rozczarowanie.
Auto z nowym silnikiem pracuje jak pszczółka. Powyżej 120 km/h można nadal normalnie słuchać muzyki, rozmawiać itp.
Tu byłem najbardziej zaskoczony bo wg komputera spalanie waha się średnio między 5,5 a 7,0 l/100 km. Ale zaznaczam że pokonuję najczęściej długie trasy (tu nie przekracza 6,5 l). Mówiąc inaczej na zbiorniku (50 l) pokonuję między 700 a 900 km.
Uważam że to najlepszy samochód za te pieniądze. Dorównujący pod wieloma względami autom znacznie droższym, a niektóre z nich nawet przewyższający. Myślę że upierdliwi mogą narzekać jedynie na znaczek z przodu. Kolega ma najnowszego Passata i tu muszę jedynie powiedzieć że nieco lepiej wykonany, ale komfort, wyciszenie itp. porównywalne, miejsca - mniej, a kosztował więcej ...
Brak zastrzeżeń.
Żadne, jak na razie.