Ocena kierowcy - Subaru Impreza III Hatchback

Piotr, 13 lat temu
Silnik 1.5 i 107KM 79kW
Rok produkcji 2007
Subaru Impreza III Hatchback 1.5 i 107KM 79kW 2007-2013 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : Stały napęd wszystkich kół. Quattro Audi jest świetne, Subaru to coś innego, z mojego punktu widzenia coś lepszego.
Auto do bardzo spokojnej jazdy. Używane przeze mnie na dojazdy do pracy wtedy kiedy pogoda nie pozwala mi na podróż rowerem bądź motocyklem oraz dwa razy w roku w czasie urlopów, sporadycznie w weekendy. Zdecydowanym na posiadanie tego auta singlom bądź parom polecam silniki 2-litrowe. Młodym rodzinom 2-litrową wersję sedan bądź kupno Forestera lub Legacy. Dla oszczędnych wersja Bi-Fuel, którą niestety trzeba sprowadzić (z Niemiec bądź Czech) bądź droższy diesel. Świetne zawieszenie i fenomenalny napęd, duże wnętrze, mały bagażnik. Ceny części niskie, obsługa w ASO droga (nieautoryzowane serwisy o 30% tańsze) ale profesjonalna (Koper, Da-Woj).
Jeżeli chodzi o kulturę pracy silnika, nie mam się do czego przyczepić. Poziom wibracji jest bardzo niski. Elastyczność jest \"piętą achillesową\" tej wersji. Przyspieszenie do 100 km/h zajmuje około 14-tu sekund, czasy wyprzedzania są równie słabe. Dla dynamicznej jazdy silnik trzeba kręcić do 3500 obr./min.. Auto użytkuję regularnie w weekendy, w okresie zimowym i dwa razy w roku kiedy wyjeżdżam na wakacje stąd nie potrzebowałem mocniejszej wersji. Silnik brzmi ładnie, aczkolwiek nie ma tu mowy o charakterystycznym bulgocie jak w mocniejszych wersjach.
Biegi wchodzą z lekkim oporem, ale ja lubię ten opór. Skrzynia redukcyjna dodatkowo pomaga poruszać się po polnych drogach i w czasie obfitych opadów śniegu.
Stały napęd obu osi. Bardzo pewne i przyjemne w prowadzeniu auto.
Doskonała. Wielkie lusterka, brak problemów z widocznością w każdym kierunku.
Wzorowa. Nie trzeba czytać instrukcji obsługi żeby nauczyć się tego auta. Kierownica regulowana w obu płaszczyznach, fotel kierowcy również. Przełączniki pod ręką, łatwy dostęp do radia i klimatyzacji, ogromne kieszenie w drzwiach, głębokie uchwyty na kubki.
Klimatyzacja manualna. Odpowiednio chłodne/ciepłe powietrze zaczyna napływać po maksymalnie 2-ch minutach od uruchomienia auta. Nie mam zastrzeżeń.
Zarówno z przodu jak i z tyłu miejsca dla pasażerów jest dużo jak na kompaktowe auto. Przednie siedzenia są bardzo dobrze wyprofilowane, na środkowym miejscu tylnej kanapy spokojnie zmieści się trzecia osoba. Minus za bagażnik - 301 litrów. Mnie przy wyjazdach ratuje bagażnik dachowy.
Silnik typu bokser pracuje bardzo cicho, wnętrze jest bardzo dobrze wyciszone. Jednak ze względu na niską moc silnika i dużą masę samochodu przy dynamicznej jeździe i wkręcaniu na wysokie obroty potrafi zrobić się głośniej. Jest to jednak kwestia silnika stąd pozostawiam pięć gwiazdek.
W mieście (Warszawa) zużycie paliwa na poziomie 9,5 l. W trasie 6,5-7,5 l. Tankuję auto na stacjach Shell bądź Statoil. Bak 60 l. Przeglądy w ASO od 1050 do 3700 zł z materiałami. Napraw nie miałem - dbam o auto. Co ciekawe ceny przeglądów modeli Forester i Legacy mieszczą się w tych samych kwotach.
W momencie zakupu zapłaciłem za auto ok 65000 zł. W tej cenie otrzymałem proste auto kompaktowe ze stałym napędem na obie osie. Tańsze było Suzuki SX4 ale nie odpowiadał mi system napędu 4x4. Golf V 4-motion i Audi A3 Quattro były droższe odpowiednio o 6 i 36 tys. zł.. Ale Audi miało dużo większą moc.
Brak.
Brak.