Ocena kierowcy - Subaru Impreza III Hatchback

panekrzysiek, 2 lata temu
Silnik 2.0 i 150KM 110kW
Rok produkcji 2008
Subaru Impreza III Hatchback 2.0 i 150KM 110kW 2007-2013 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : AWD. Wątpię, ze to ten "legendarny symetryczny napęd na cztery koła", ale w zimę daje dużo frajdy i zaskakuje mnie jak i innych kierowców na drodze. Jego największą zaletą jest to, że jest stały, a nie dołączany (jak np. w A3)
Karoseria : Rdza jest moją największą obawą w tym samochodzie
bezawaryjny, nic się z nim nie dzieje, ale żeby tak pozostało trzeba na niego dosyć uważać. Regularne wymiany oleju itp
Bardzo dobrze chodzi. Ma krótki skok i jest precyzyjna. Odejmuje gwiazdkę za brak 6. biegu, bo to utrudnia życie w trasie i drugą za tragiczne sprzęgło
Układ kierowniczy jest "miękki", ale precyzyjny. Zawieszenie jest miękkie, ale po wyczuciu go można naprawdę szybko jeździć w zakrętach. Zaletą jest miejska jazda po dziurach, bo Impreza nic sobie z tego nie robi i tam gdzie wszyscy zwalniają Impreza może przyspieszać
Rdza. Głównie tylne błotniki, ale może pojawić się wszędzie.
Wielkie lusterka, niezbyt szerokie słupki i duże szyby sprawiają, że w tym aucie nie ma martwych punktów
Wszystko jest na swoim miejscu. Łatwo steruje się radiem i klimatyzacją bez odrywania wzroku. Bardzo wygodne fotele. Punkt odejmuję za tragiczny podłokietnik (za nisko i za bardzo przesunięty do tyłu- nie da się go używać) i dziwne zachowanie centralnego zamka, który nie otwiera się gdy pasażer ciągnie za klamkę i ja jako kierowca muszę go odryglować zanim ktoś wysiądzie
Auto w mroźne zimy nagrzewa się niczym piekielnym ogniem, a w lato schładza się momentalnie. Najlepsze pod tym względem auto z jakim miałem do czynienia
Miejsca dla pasażerów jest naprawdę dużo. Bez problemu mieści się czterech pasażerów 170-180 cm wzrostu i ja ponad 180. Nie ma problemu z miejscem nad głową czy na nogi, niestety przez to mały jest bagażnik
Jakieś podobno jest. Ogromne lusterka powodują, że w środku jest naprawdę głośno, ale w mieście też nie jest dobrze
Nie jest aż tak źle jak niektórzy mówią. Najważniejsze to znaleźć mechanika, który z Subaru się lubi, a wtedy koszty maleją
Licząc na zimno, bez emocji- nie jest to najlepsze auto w tej kategorii: dość drogie jak na swoje lata i to co oferuje
Nic mi się nie dzieje oprócz dwóch rzeczy i dlatego odejmuję ten punkt: 1. Sprzęgło- raz padło i dalej nie jest super. W tych autach sprzęgło przez manualną skrzynię i AWD mocno dostaje, a wykonane jest chyba z dykty. 2. Rdza.
Raz wracałem na lawecie (sytuacja ze sprzęgłem), ale nie odejmuję, bo poza tym wszystko jest OK. Żadnych innych usterek, które w jakikolwiek sposób by mnie uziemiły

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 i 150KM 110kW [l/100km]

13,8