Lista ocen Suzuki Grand Vitara II SUV 5d Facelifting 1.9 DDiS 129KM 95kW od 2008 (23) - Silnik

Na liście zabraknie 13 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Don
SUV 5d Facelifting 1.9 DDiS 129KM 95kW
Silnik zwawy. Szkoda, ze nie ma 6 biegu bo dalby rade. Niestety ale jak sie duzo jezdzi po miscie zapycha sie filtr DPF. W serwisie wezma 800 zl za polozenie ceglowki na gazie i potrzymanie na wysokich obrotach ze 20 min. Lepiej jechac na autostrade i na 3ce jechaz ze 110-120 km tez okolo 20 min i na pol roku spokuj. Po 45 tys zapalila sie kontrolka zasilania (zolty zygzak). Pojawia sie i znika. Ponoc swiece zarowe nie teges lub czujnik swiec...
~Max
SUV 5d Facelifting 1.9 DDiS 129KM 95kW
Po prostu tragedia, zamiast garażu trzeba mieć autoryzowany serwis z załoga dyspozycyjną 24h. Zapychający się filtr PDF uniemożliwia eksploatacje samochodu w warunkach miejskich, chyba że mieszka się przy autostradzie o którą w Polsce nie trudno, usterki instalacji elektrycznej i ciągła choinka na desce doprowadzają do szału nawet bardzo spokojnych. Nie polecam nikomu samochodu z tym silnikiem (RENAULT-NISSAN). O kulturze pracy i dźwiękach...
~Jakub
SUV 5d Facelifting 1.9 DDiS 129KM 95kW
Silnik ze stajni renault to próba ratunku nieudolnych Japończyków których normy spalania zabiły na dzień dobry.A składak w motoryzacji nie zdaje egzaminu, w przełożeniu zdążają się momenty w których auto zatrzymuje się nie przyspieszając, trudno jeździć płynnie tym samochodem trzeba się dobrze namachać biegami.Brak zgrania przełożeń skrzyni biegów ze silnikiem daje efekt zabijania się cząstek stałych i sporym wydatkiem w serwisie.
~maxpawel
SUV 5d Facelifting 1.9 DDiS 129KM 95kW
Wyraźnie słychać, że to diesel, ale mnie to nie przeszkadza. Mógłby mieć te 20-30 KM więcej i moment tak pod 400. Można założyć chipa, ale mój samochód to nówka i ma 3-letnią gwarancję zatem ten eksperyment odpada. Elastyczność wystarczająca, ale tak do 100-120 km/h. Przed wyprzedzaniem trzeba się dobrze zastanowić.
~ns
SUV 5d Facelifting 1.9 DDiS 129KM 95kW
jak ktoś szuka wrażeń z pod ,,świateł\" to pewnie wersja 3.2 będzie lepsza. jak na ten przebieg to żadnych problemów z silnikiem. myślałem o podniesieniu mocy ale naprawdę nie potrzeba.na spokojną normalna jazde te 129 KM i 300 Nm jest wystarczające.
~M J
SUV 5d Facelifting 1.9 DDiS 129KM 95kW
nie mam jak na razie problemow z silnikiem i nawet wydaje mi sie ze tyle mocy wystarczy, na autostradach w okolicy 2500 tys/obr-3000tys fajnie sobie radzi,jak ktos chce wiecej to niech sobie kupi3.2 i niech nie marudzi.
~scorpio41182@o2.pl
SUV 5d Facelifting 1.9 DDiS 129KM 95kW
Jak się okazało silnik Fiata, nieco się trzęsie nawet jak na diesla. Wymiana oleju co 15 tkm, w dieslu to porażka totalna! Co tyle to się wymieniało olej mineralny w starych benzyniakach.
~M j
SUV 5d Facelifting 1.9 DDiS 129KM 95kW
Jak na ten typ to jest dobrze,a nawet wystarczajaco do poruszania sie po miescie.Troszke mogloby byc ciszej ,ale.. mi to nie przeszkadza.w terenie z wlasna masa 1.7 tony daje sobie nawet rade.
~UK. Pozdr.
SUV 5d Facelifting 1.9 DDiS 129KM 95kW
Silnik byl troche za slaby dla mnie,mieszkam w UK za 320£ zamontowali mi chipa i jest o 30km i 67 nm. wiecej,teraz moja ocena silnika to 4 i pol.
Dziennik kosztów dla Suzuki Grand Vitara II SUV 5d Facelifting 1.9 DDiS 129KM 95kW
8,3
~tomek
SUV 5d Facelifting 1.9 DDiS 129KM 95kW
szału nie ma ale jest ale co innego miasto czy autostrada co innego teren, w terenie radzi sobie perfekcyjnie w każdych warunkach.
Suzuki Grand Vitara II SUV 5d Facelifting