Ocena kierowcy - Suzuki Ignis I

Arek, 8 lat temu
Silnik 1.3 i 16V 83KM 61kW
Rok produkcji 2001
Suzuki Ignis I 1.3 i 16V 83KM 61kW 2000-2003 - Oceń swoje auto
Silnik : Majac ok 4 tys obrotow nawet na 5 biegu ten silnik ladnie przyspiesza a to juz 140 km/h z 1.3 pojemnosci ...? I w tej cenie ?Mowcie co chcecie, ja mowie - japan
Karoseria : Odrywajacy sie plastik od podswietlania tablicy
Idealne auto na codzien i wszedzie...
Dobry stosunek mocy do pojemnosci. Wysoka kultura pracy i szeroka elastycznosc silnika.
Dobrze zestopniwana ale... glosno pracuje i topornie biegi wchodza
Wszystko dziala jak nalezy.
Srodek ok ale na zdwnatrz hehh nie wiem jak to nazwac
Szybko grzeje. Szyby szybko odparowywuja.
Wszystko ok ale max dla 4 osob moze nie przez mala ilosc miejsca w kabinie bo tego jest akurat wystarczajaca. Tylko wlasnie przez niski moment obrotowy silnika na niskich obrotach trzeba wysoko krecic na biegach by auto moglo zachowac dynamike jazdy. I autko nie jest juz ekonomiczne hehh...
Przy szybszej jezdzie slychac opony z przodu auta.
Ja posiadam akurat wersje japonska rowniez jest z prawej strony kierownica bo jezdze nim w angli. Dzisiaj przejechalem tym autkiem po autostradach blisko 800 km. Wiec tak... jesli sie bardzo postaramy mozna nim zejsc nawet ponizej 6 l ale trzeba jechac jak z jajkiem. Maksymalne spalalanie jakie osiagnalem to nawet 10 - 11 l przy naprawde ostrej jezdzie jak na takie pudeleczko :-D w tym autku spalanie zaczyna gwaltowniej wzrastac od 3.500 obr. co czyni na 5 biegu 120 km/h. Utrzymujac predkosc 140 - 150 czyli taka moja dedykowana predkosc przelotowa dla ignisa zamkniemy spalanie do 7.5 przy tej dymamice silnika z 1.3 ! :-) ja jestem zadowolony. Polecam goraco
Japan
Tylko plyny i filtry.