Lista ocen Suzuki Splash Hatchback (29) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 20 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Mateusz.
Hatchback 1.2 86KM 63kW
Patrząc pod kątem miasta skrzynia bardzo dobrze zestrojona z silnikiem. Duża elastyczność pracy. Drążek nieco ciężko chodził. Moja mama miała trudności z płynną zmianą biegów. Jako, że jest to auto miejskie, głupota by było montowanie 6 biegowej skrzyni. Lecz na trasie tego 6 biegu niemiłosiernie brakowało. Powyżej 130 km/h spalanie zaczynało mocno rosnąć współmiernie z obrotami silnika.
~Michał
Hatchback 1.0 65KM 48kW
Lewarek umieszczony wysoko co jest bardzo fajnym rozwiązaniem. Problemem jest trzeci bieg - strasznie haczy i wiem że to problem większości Splashów. Można się jednak do tego o dziwo przyzwyczaić.
~radcamuszel@o2.pl
Hatchback 1.2 86KM 63kW
tu niestety Suzuki trochę dało \"ciała\" Nie tylko u mnie ale i w innych egzemplarzach są małe problemy ze znalezieniem wstecznego. Wymaga całkowitego wciśnięcia sprzęgła i wyczucia.
~peppek
Hatchback 1.2 86KM 63kW
Na razie chodzi dość ciężko, ale precyzyjnie. Ja nie mam problemu ale żona dopiero się przyzwyczaja. Szczególnie 3 bieg ciężki. Może się \\\"wyrobi\\\" z czasem.
~arturo
Hatchback 1.2 86KM 63kW
Skrzynia biegów to najsłabsza strona Suzuki.Jedynka ciężko wchodzi a wsteczny to dramat.W moim 23-letnim Polonezie biegi wchodziły dużo lepiej.
~odo
Hatchback 1.2 86KM 63kW
Skrzynia automatyczna: szału nie ma. Czuć lekkie szarpnięcia przy zmianie i dość znacznie zwiększa spalanie (srednio o 1,5 wzgledem manuala)
~Pani kierowniczka
Hatchback 1.0 65KM 48kW
Biegi wchodzą ładnie ale brzęczy coś po wciśnięciu sprzegła w serwisie powiedzieli,że wszystkie Suzuki tak mają i trzeba się do tego przyzwyczaić.
~Piotr
Hatchback 1.2 86KM 63kW
Precyzja OK, ale dziwne trzaski plastikowe. Wydaje mi się, że ta obudowa dżwigni zmiany biegów tak trzeszczy. Czuć też mocny opór, szczególnie przy 5 biegu.
~wojnart
Hatchback 1.0 65KM 48kW
Po przetarciu (częsta zmiana biegów, redukcja, hamowanie silnikiem)skrzyneczka doszła do przyjemniej obsługi jednym palcem.
Dziennik kosztów dla Suzuki Splash Hatchback
6,7
9,1
~erkaerka
Hatchback 1.2 86KM 63kW
Średnio: często nie wchodzi \"jedynka\" i to przeważnie w korku lub przy zmianie świateł. I tak jest, niestety, od początku.
Suzuki Splash Hatchback