Ocena kierowcy - Suzuki Swift IV Hatchback 5d

przemo, 12 lat temu
Rok produkcji 2010
Suzuki Swift IV Hatchback 5d 1.3 92KM 68kW 2004-2010 - Oceń swoje auto
Inne : Sylwetka, logo firmy :)
Auto mało popularnie u nas i ładne. Silnik może być, zawieszenie na dobre drogi OK. Jakość wykonania jednak poniżej oczekiwań. Dla mnie jak się weźmie pod uwagę cenę, jakość i wielkość auta to nie warte zakupu. Choćby koreańczycy dają więcej za mniej.
Cała niemała katalogowa moc idzie w gwizdek. Dłuuuugie przełożenia skrzyni, mały moment obrotowy i konieczne wysokie obroty dają w sumie słabą elastyczność. Trochę się zawiodłem, choć przy tak małym aucie można pojeździć dynamicznie.
Jak wyżej pisałem. Trzeba machać lewarkiem często. Za długie przełożenia. Jedynka się przycina od nowości, ale nie za każdym razem. Troche głośna.
Zależy od drogi. Na dziurach lekko rzuca - mały rozstaw osi i twarde zawieszenie. Na równym stabilnie, jak po szynach, bezpiecznie w zakrętach. Jak niektórzy tu pisali trochę jak gokart.
Do tyłu nienajgorzej. Słaba na boki, małe szyby boczne. Przód dobrze. Dobre lusterka.
Dość dobra. Byłaby lepsza ocena gdyby nie głupie rozwiazanie tylnej półki bagażnika. Brak linek, półka po podniesieniu spada. W żadnym aucie takiej głupoty nie widziałem.
Wszystko jak trzeba. Głośna dmuchawa. Słaby nadmuch na przednia szybę.
Małe auto, ale z przodu całkiem dużo miejsca. Wygodnie się wsiada. Prawe kolano nie stuka w deskę. Z tyłu dla niewysokich da sie jechać. Bardzo mały bagażnik. Inni producenci małych aut umieli to zrobić lepiej.
Do 100km/h nieźle, dalej mocno słychać opływ powietrza i silnik. Głośna skrzynia biegów. Auto ciche nie jest, ale to w końcu nie limuzyna.
Przy małym silniku oczekiwałem mniejszego.
Poniżej oczekiwań. Konkurencja daje to samo lub więcej za mniejszą cenę. Chyba czołówka japońskich marek to nie suzuki. Może gdyby produkcja była w Japonii a nie na Węgrzech to jakosc byłaby lepsza.
W tej kategorii to jak u chińczyka. Plastiki tandetne, trzeszczące łatwo zarysować. Coś ciągle od nowości rezonansuje w okolicy pedałów. Zawieszenie na nierównych głośne, czasami skrzypi. Przednia szyba strasznie podatna na rysy, miękkie szkło. Wykończenie wnętrza, jakość składania jest taka, że nie mam wrażenia że mam nowe auto z salonu.
Grubszych awarii nie było jak na razie. Ostatnio tylko jakoś na ciepłym silniku czasami nie zapala za pierwszym razem.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.3 92KM 68kW [l/100km]

6,8