Ocena kierowcy - Suzuki Swift IV Hatchback 5d

MAG, 11 lat temu
Rok produkcji 2007
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Suzuki Swift IV Hatchback 5d 1.3 92KM 68kW 2004-2010 - Oceń swoje auto
Inne : Nie wiem czy węgierskie Swifty są też tak bezawaryjne ale w moim po prostu nic się nie psuje. Piękny obraz psuje lakier, który jest beznadziejnie miękki.
Karoseria : Kontakt z byle jakim przedmiotem pozostawia ślad na lakierze- w europejskich samochodach eksploatowanych przeze mnie problem nie istnieje.
Z jednej strony ta denerwująca japońska ergonomia, wysokie zużycie paliwa i lakier bardzo słabej jakości z drugiej 100% niezawodność.
Niby jak na tak małe auto 92KM to dużo, ale żeby dynamicznie jeździć to trzeba bardzo wysoko kręcić. Bardzo wysoko max.moment obrotowy.
Dobrze zestopniowana i precyzyjnie pracująca.
Bez fajerwerków ale źle też nie jest.
Małe szyby powodują, że widoczność jest mocno ograniczona.
Niby wszystko pod ręką ale jakoś poukładane po japońsku.
Szybko się nagrzewa w zimie, w lecie klimatyzacja bardzo dobrze wychładza małe wnętrze.
Jak na mały samochód jest OK. Bagażnik mało ustawny z wysokim progiem.
Wyciszenie jest raczej na niskim poziomie i nie chodzi tutaj o silnik, a o odgłosy z zawieszenia i opon.
Akurat ten mój samochód jeździ tylko w mieście i przy takiej eksploatacji spalanie nigdy nie spada poniżej 8,2l- to dużo jak na tak małe auto. Ceny pseudoprzeglądów w ASO jak z kosmosu. Jako że auto nigdy się nie popsuło to o cenach części nic nie mogę powiedzieć.
Jak na Japończyka nie był przesadnie drogi uwzględniając wyposażenie i mocny silnik, a wartość trzyma nieźle.
Notorycznie wypadają zaślepki śrub mocujących tylną kanapę do podłogi. Zaciął się mechanizm blokad do składania tylnej kanapy.
Samochód był kupiony w salonie, służy mojej rodzinie już ponad sześć lat w tym czasie nie przytrafiła się żadna ale to żadna awaria (nawet żarówka się nie przepaliła)i nie wiem czy to jest zasługa niskiego przebiegu (32000km), czy tego że jest to Swift wyprodukowany w Japonii.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.3 92KM 68kW [l/100km]

6,8